Ryto allegro. Architektė Julija Reklaitė regi milžinišką „Rupert“ potencialą: norisi, kad tai taptų aktualių idėjų vieta

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga. Kaip galima keisti požiūrį į kultūros auditoriją ir kaip tai gali atsipirkti? Pokalbis su seminaro „Nuo kultūros auditorijos – prie kultūros bendruomenės” dalyvėmis iš asociacijos „Kūrybinės jungtys“ Milda Laužikaite ir Rita Naujokaite.

Prasideda XIII moterų kino festivalis „Šeršėliafam“. Pasakoja Austėja Kuskienė.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Šie metai Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui – jubiliejiniai: sukanka 200 metų, kai uostamiestyje buvo parodyta pirmoji opera. Šalia visų jubiliejinių renginių, premjerinių pastatymų, teatras turi ir nuolatinį rūpestį – naujųjų teatro rūmų statybą. Rekonstrukcija domisi Česlovas Burba.

Nuo praeitų metų rudens tarpdisciplininiam edukacijos, rezidencijų ir parodų centrui „Rupert“ vadovaujanti architektė, buvusi Lietuvos kultūros atašė Italijoje Julija Reklaitė regi milžinišką šios institucijos potencialą ir galimas naujas kryptis. Kaip pažymi centro kuratorius Yates Norton, miesto pakraštyje esantis „Rupert“ už meno bendruomenės ribų ne itin populiarus. Kaip tarptautiniu mastu pripažįstamai institucijai prasiskinti kelią į populiarumą Lietuvoje? Kaip galima mažinti pačios J. Reklaitės išryškintą problemą – susipriešinimą – tradicinis versus šiuolaikinis menas? Pokalbis studijoje su Julija Reklaite.

Baltijos knygos meno konkurse gražiausia Lietuvos knyga išrinkta Kęstučio Pikūno sudaryta rinktinė „Jonas ir Adolfas Mekai: „Gyvenimo lai(š)kai“. Pokalbis su autoriumi.

Ved. Indrė Kaminckaitė.