Sveikata. Kraujo liga hemofilija: kokios bėdos šia liga sergantiems vaikams kyla mokyklose?

Sveikata

2020.03.04 16:30

Sveikata. Kraujo liga hemofilija: kokios bėdos šia liga sergantiems vaikams kyla mokyklose?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Prie įprastai žiemą plintančių užkrečiamųjų ligų šiemet prisidėjo ir po visą pasaulį plintantis naujas virusas. Laidoje girdėsite, kaip patariama saugotis naujojo viruso: trumpa atmintinė, kurioje pagrindinės rekomendacijos visiems žmonėms. Žolininkė Nijolė Degutienė patars, kaip liaudiškomis priemonėmis stiprinti imunitetą ir namuose naikinti virusus.

Kitas pasakojimas laidoje – apie kraujo ligą hemofiliją. Kraujo ligos žmonėms kelia didelį siaubą, nes jos siejamos su sunkiu alinančiu gydymu, dideliu mirtingumu. Hemofilija – paveldima kraujavimą sukelianti liga, kuria serga vyrai, o moterys yra ligos pernešėjos. Žmonės, kuriems diagnozuota ši liga, gali gyventi visavertišką gyvenimą, tačiau kas antrą dieną turi į veną susileisti specialių vaistų. Šiuos vaistus sergantieji susileidžia patys. Tą padaryti išmoksta net ir vaikai! Tačiau vis dar susiduriama su absurdiškomis situacijomis: mokyklos teritorijoje to padaryti negalima. Apie tai laidoje – VU ligoninės Santaros klinikų gydytoja hematologė med.m. dr. Sonata Šaulytė-Trakymienė ir Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacijos prezidentas Egidijus Šliaužys.

Ved. Rasa Pekarskienė.

logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.