Žinios. Šnipinėjimo byloje apklausta Klaipėdos tarybos narė: ji neigia veikusi prieš Lietuvą

Paviešinta informacija, dėl kurios Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Vytautas Bakas Seimo valdybai siūlė pradėti parlamentinį tyrimą. Aukšto rango žvalgybos pareigūnas informavo Seimo ir teisėsaugos atstovus, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovybės nurodymu žvalgyba rinko informaciją apie tuomet kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinką ir diplomatą Vygaudą Ušacką. Sąraše, apie ką esą rinkta informacija, – 60 pavardžių.

VSD vadovas Darius Jauniškis – „Dienos temos“ svečias šį vakarą 21 val.

Klaipėdos tarybos narė Ela Andrejeva įtariamo šnipinėjimo byloje apklausta kaip specialioji liudytoja. Ji neigia veikusi prieš Lietuvą.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki šiol šalyje nustatytas tik vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis – praėjusį penktadienį 39-erių šiaulietei. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga perspėja, kad toliau lieka rekomendacijos dėl viešų renginių.

Lenkijoje nustatytas pirmas koronavirusu užsikrėtęs žmogus, šalies ligoninėse tiriami dar 70. Užsikrėtęs pacientas guli Zielona Guros ligoninėje Lenkijos vakaruose, jo būklė gera, teigia Lenkijos sveikatos ministerija. Turimais duomenimis, vyras neseniai grįžo iš Vokietijos.

Penkios iš šešių švietimo profesinių sąjungų traukiasi iš derybų su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl naujos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties sukūrimo. Tai pranešė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.

Rengiantis Lietuvos elektros tinklų sinchronizacijai su Vakarų Europa, „Litgrid“ Vilniuje atidarė naują sistemos valdymo ir duomenų centrą.

Jungtinėse Valstijose aiškėja, kad po vadinamojo „super antradienio“ demokratų pirminiai rinkimai gali virsti dvikova tarp buvusio viceprezidento Joe Bideno ir save demokratu socialistu vadinančio senatoriaus Bernio Sanderso.

Mažiausiai 20 Afganistano karių žuvo per virtinę Talibano išpuolių praėjusią naktį. Išpuoliai įvykdyti netrukus po to, kai Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpaspareiškė „gerai“ pasikalbėjęs su talibų lyderiais, tačiau atsakydamos į išpuolius prieš Afganistano saugumo pajėgas Jungtinės Valstijos sudavė aviacijos smūgį Talibano kovotojams, kad sutrukdytų tolesnius išpuolius.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau