Žinios. Lietuvoje mąžta senjorų, kurie perkopia šimtmetį: tiesa, patys senoliai optimizmo nepraranda

Vakar vakare gavus dar devynių mėginių rezultatus, naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta. Kaip praneša Vyriausybė, naujų mėginių kol kas nepaimta. Iš viso iki šiol jų ištirta 215.

Premjeras šiandien turėtų skelbti savo sprendimą – ką ketinama daryti su laisvu Ekonomikos ir inovacijų ministro postu. Pirmadienį po susitikimo su prezidentu jo atstovas pranešė, kad yra du galimi scenarijai – arba Saulius Skvernelis turi siūlyti naują kandidatą į ministrus, arba perorganizuoti tris ministerijas – Ekonomikos ir Energetikos sujungti į vieną, ir joms dar pridėti kuruoti klimato kaitos klausimus, kuriuos dabar prižiūri Aplinkos ministerija.

Jungtinėse Valstijose aiškėja, kad po vadinamojo „super antradienio“ demokratų pirminiai rinkimai gali virsti dvikova tarp buvusio viceprezidento Joe Bideno ir save demokratu socialistu vadinančio senatoriaus Bernio Sanderso.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris šiandien Hanau mieste pagerbs čia prieš porą savaičių nušautus dešimt žmonių. A. Merkel šias žudynes apibūdino kaip rasistinį nusikaltimą.

Lietuvoje mažėja senjorų, kurie perkopia šimtmetį. Nuo 2015-ųjų iki pernai jų sumažėjo iki pusantro šimto. Patys senjorai sako neprarandantys optimizmo, nors senstant prastėja sveikata, ypač sunku moterims, kurios vienišos lieka dažniau nei vyrai.

Orai.

Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau