Panorama. Seimo rinkimams – partijų rikiuotės: konservatorius į mūšį ves Šimonytė, savo lyderio laukia ir „valstiečiai“

Šnipinėjamu įtariamo Algirdo Paleckio byla perduodama į teismą. Buvęs politikas kartu su vienu verslininku bus teisiami šnipinėjus Rusijai.

Trys šiuo metu reitingų viršūnėje įsitaisiusios partijos pamažu rikiuoja kandidatus būsimiems Seimo rinkimams. Konservatorius šiame mūšyje sutiko vesti Ingrida Šimonytė. Valstiečiai viliasi išgirsti „taip“ iš premjero Sauliaus Skvernelio, o socialdemokratai savo sąraše žada daugiau jaunimo ir naujų veidų. Politologai pabrėžia, kad visos trys lyderės turi silpnų vietų, todėl mūšis dėl mandatų bus aršus.

Duomenys nesikeičia: nors iš viso Lietuvoje ištirta per du šimtus mėginių, koronavirusas šalyje fiksuotas tik vieną kartą – Šiauliuose iš Italijos grįžusiai moteriai. Vilniaus oro uoste kariai pradėjo budėti kartu su Nacionalinės visuomenės sveikatos centro specialistais. Jie pasitinka iš koronaviruso rizikos šalių grįžtančius keleivius.

Pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius perkopė devyniasdešimt tūkstančių, mirčių – daugiau nei trys tūkstančiai šimtas.

Koronavirusas neša ne tik nuostolius. Ekonomistų teigimu, dalis Lietuvos verslo iš epidemijos gali išlošti ir ne tik trumpam – pramonei virusas gali leisti visam laikui užimti Kinijos gamintojų vietą arba tapti rimta jų alternatyva.

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius stojantiems į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose sumažino reikalavimus. Lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos ir matematikos valstybinius brandos egzaminus užteks išlaikyti, pernai buvo reikalaujamas ne mažesnis nei 40 balų iš 100 vidurkis.

Panevėžio apygardos teisme šiandien pradėta nagrinėti Neringos Venckienės byla.

Siekdama neleisti pasikartoti 2015-ųjų pabėgėlių krizės scenarijui, Europos Sąjunga Graikijai skirs 700 milijonų eurų finansinę paramą, o šalyje apsilankę aukščiausi Bendrijos institucijų vadovai reiškė solidarumą.

Demokratų pirminiuose rinkimuose per vadinamąjį „superantradienį“ balsuoja keturiolika valstijų.

Įteiktos mokslo premijos – keturiose srityse apdovanota 18 mokslininkų.

Po dviejų savaičių Vilniuje prasidės kasmetis pavasario kino renginys – festivalis „Kino pavasaris“. Festivalio organizatoriai pristatė programą – joje beveik 200 filmų iš pusšimčio šalių, netrūks ir lietuviško kino premjerų.

Įteikta Gailių klano premija. Jos laureatu šiemet tapo poetas, muzikantas, dramaturgas, Klaipėdos dramos teatro meno vadovas Gintaras Grajauskas.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau