Vienkartinė planeta. Vokietija: energetikos virsmai ir jausmai

Vienkartinė planeta

2020.03.02 16:30

Vienkartinė planeta. Vokietija: energetikos virsmai ir jausmai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Energiewende“ (vok. energijos posūkis) – taip vadinamas Vokietijos perėjimas nuo iškastinio kuro prie atsinaujinančių energijos šaltinių.

Daugiausiai CO2 į orą išmetančios Europos Sąjungos valstybės pastarųjų metų patirtis kartais vadinama pavyzdžiu, kaip atjunkyti ekonomiką nuo iškastinio kuro, kokie sunkumai kyla tai darant ir kokios priemonės yra veiksmingos.

Vokietijos energijos posūkio ypatybė – aktyvus visuomenės įsitraukimas. Ne visi linkę švaistytis pagyromis. „Mes nebesame pažangiausi, mūsų vyriausybė daro per mažai, tokiu greičiau atsisakant iškastinio kuro mes pavėluosime“, – taip skeptiškai energijos virsmą vertina dalis Vokietijos piliečių.

Fizikas ir technologijų filosofas prof. Arminas Grunwaldas, vadovaujantis Vokietijos Bundestago Technologijų vertinimo biurui, iškastinio kuro atsisakymą mato kaip socio-techninį, socio-ekonominį procesą: „Mūsų jausmai čia ne mažiau svarbūs, nei technologiniai sprendimai“.

Autorė Audra Girijotė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.