Laba diena, Lietuva. Lašas apie sprendimą sumažinti stojamojo balo kartelę: studijos išsikraipys, jas bus sunku suvaldyti

Koronaviruso poveikis Lietuvos verslui: neša ne tik nuostolius, bet ir naudą. Lietuvos verslas kol kas išvengė didelių problemų dėl visame pasaulyje plintančio koronaviruso, tačiau prašytų valstybės pagalbos, įskaitant mokesčių atidėjimą ar valstybės garantijas, jeigu padėtis pablogėtų. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – „SME Finance“ patarėjas ekonomikai Aleksandras Izgorodinas.

Ingrida Šimonytė ves TS-LKD sąrašą: ar ji sugebės „pramušti“ konservatorių lubas? Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų taryba patvirtino pirmąją dalį partijos vienmandatininkų, rašoma pranešime. Pranešama, kad Seimo narė Ingrida Šimonytė sutiko vesti TS-LKD partijos sąrašą Seimo rinkimuose. Naujieną komentuoja portalo LRT.LT vyr. redaktoriaus pavaduotoja Aleksandra Ketlerienė.

Graikija sulaikė 45 migrantus už neteisėtą sienos su Turkija kirtimą: bręsta nauja pabėgėlių krizė? Graikijos saugumo pajėgos sulaikė 45 migrantus, kurie neteisėtai iš Turkijos kirto sieną ir perėjo į Graikiją, praneša šalies visuomeninis transliuotojas ERT. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Signataras Emanuelis Zingeris: Lietuva prieš tris dešimtmečius buvo demokratinių revoliucijų lopšys. Signataras Emanuelis Zingeris sako, kad Lietuva prieš tris dešimtmečius buvo demokratinių revoliucijų lopšys. Zingeris buvo pirmasis Aukščiausiosios Tarybos užsienio komisijos pirmininkas ir jis prisimena, kad nepriklausomybę atkurti daugiausia padėjo Šiaurės šalys. Dabar Signataro teigimu, labiausiai trūksta pagarbos kitai nuomonei.

Spaudos konferencija iš Sveikatos apsaugos ministerijos: parengtos vidinės rekomendacijos dėl koronaviruso gydymo. Sveikatos apsaugos ministerija antradienį surengė tradicinę spaudos konferenciją dėl aktualijų, susijusių su koronaviruso grėsme šalyje. Per ją pranešta, kad iš šalies medikų ir ekspertų sudaryta komisija parengė vidines rekomendacijas dėl koronaviruso gydymo Lietuvoje.

Sostinėje pučiasi ne tik sąskaitos už šiukšles, bet ir konteineriai: kai kur jie netuštinami nuo Kalėdų. Vilniuje pučiasi ne tik sąskaitos už šiukšles (nuo šių metų sausio jos padidėjo maždaug 60 proc.), tačiau ir šiukšlių konteineriai. Viename kieme Perkūnkiemyje šiukšlės nevežamos nuo Šv. Kalėdų. Situaciją aiškinosi LRT TELEVIZIJOS reporteris Žygintas Abromaitis, komentarus jam pateikė „Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus“ vadovas Rimantas Juknevičius.

Kylant nerimui dėl koronaviruso, policija įspėja žmones saugotis sukčių: gali prisistatyti dezinfekuojančios įmonės darbuotojais. Kylant nerimui dėl koronaviruso plitimo, policija penktadienį įspėjo žmones saugotis sukčių ir vagių. „Kilus panikai, dažnai tuo naudojasi sukčiai. Atvejų tokių kol kas neužfiksuota, tai – teorinė galimybė“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Nauja pajamų deklaravimo tvarka sulaukė kritikos: kad užpildytum, teks atsakyti į klausimyną. Nuo kovo gyventojų laukia pokyčiai: Valstybinė mokesčių inspekcija senąsias pajamų deklaravimo formas keičia naujomis. Pasak pačios inspekcijos, viskas tik į gera: naujoji sistema bus visiems suprantamesnė ir paprastesnė. Tačiau nors naujosios formos dar nepristatytos, jau yra kritikų, sakančių, kad nuo šiol pajamų deklaravimas kainuos dar daugiau laiko ir nervų. Apie tai – reporterio Augustino Šemelio pokalbis.

Žiedai, į kuriuos neužsuka bitės: ne visiems reikia apdulkinimo. Koks pavasaris be gamtininko, Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjo Almanto Kulbio komentaro? Šįkart ekspertas papasakos apie žiedus, kuriems nereikia bičių vizito. O jų – gana daug.

Kaimuose uždarant medicinos punktus, žmonės imasi iniciatyvos: bandys juos išsaugoti. Kaimuose uždarant medicinos punktus, žmonės nerimauja dėl nutolstančių paslaugų. Kėdainių rajone Petkūnų kaimo gyventojai pasirengę patys parūpinti malkų ar prisidėti prie remonto, kad medicinos punktas liktų. Jis įrengtas slaugytojos namuose. Ji pati apmoka elektros, vandens, šildymo sąskaitas, prireikus nuosavu automobiliu vyksta pas ligonius į namus. Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė sako, kad lėšų veiklai niekas neprašė. Anot jos, paslaugos būtų daug kokybiškesnės, jei punktas būtų uždarytas, o pas gyventojus periodiškai atvyktų mobilioji medicinos pagalba.

Sprendimui nuleisti studijų rezultatų kartelę – ekspertų kritika. Švietimo ekspertai neigiamai vertina ministro Algirdo Monkevičiaus sprendimą nuleisti studijų rezultatų kartelę stojantiems į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. Dabar iš esmės pakaks būti išlaikius tik tam tikrus egzaminus, nereikės perlipti jokio barjero – taip situaciją vertina švietimo ekspertai. Kauno technologijos universiteto dekanas Ainius Lašas sako, kad studijų procesas gali išsikraipyti ir bus sunku jį suvaldyti.

Klaipėdoje stebimi šikšnosparniai, fiksuojamas ultragarsas: uostamiestyje galima rasti visas lietuviškas rūšis. Klaipėdoje pirmą kartą atliktas šikšnosparnių monitoringas. Pasirodo, uostamiestyje gyvena visos Lietuvoje aptinkamos šių naktinių žinduolių rūšys. Bet kertant šimtamečius medžius, renovuojant senus daugiabučius, mažėja šikšnosparnių buveinių, tad siūloma jiems kelti specialius namelius.

Erkės jau prabudo: išalkusių voragyvių galima rasti ir miesto parkuose. Šiemet dėl neįprastai šiltos žiemos gerokai anksčiau nei įprasta pastebėtos prabudusios erkės. Pavasarį jos itin aktyvios, išalkusios. Dėl platinamų ligų erkės pavojingos ir žmonėms, ir gyvūnas. Specialistai įspėja, kad jau dabar erkių gali būti ne tik miškuose, bet ir miestų parkuose.

Ved. Deividas Jursevičius.