N-7

Drama „Kelias“

Federico Fellini filmas

Europos kinas. Kelias (La Strada).

Drama. 1954 m. Italija. N-7. Režisierius: Federico Fellini.

Vaidina: Anthony Quinn, Giulietta Masina, Richard Basehart, Aldo Silvani, Marcella Rovena, Livia Venturini, Pietro Ceccarelli, Giovanna Galli, Anna Primula

Tai vienas geriausių visų laikų filmų – pasakojimas apie skausmą, žiaurumą ir vienatvę. Graudi istorija apie pusprotę našlaitę ir žiaurų stipruolį cirkininką, kuris ją nusipirko už makaronų lėkštę. Jiedu klajoja po kaimus rodydami triukus. Dzampanas fiziškai ir moraliai gniuždo naivią, patiklią, geros širdies mergaitę, bet jos dvasios nepalaužia.

Ekrane nepakartojamas aktorių duetas: Fellini žmona ir mūza Giulietta Masina – Dželsomina, ir žymus amerikiečių aktorius Anthony Quinnas – Dzampanas. Iš pradžių filmas patyrė nesėkmę. Daug kas sakė režisieriui, kad pagrindiniam vaidmeniui reikia gražuolės, o ne beždžionėlės. Bet netrukus „Kelias“ buvo įvertintas užsienyje ir pasipylė apdovanojimai: „Oskaras“ už geriausią užsienio filmą, Venecijos tarptautinio kino festivalio specialusis žiuri prizas ir „Sidabrinis liūtas“ už režisūrą. Iš viso juosta pelnė 12 kino apdovanojimų ir 5 nominacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.