Žinios. Dėl koronaviruso – ir optimistinės žinios, ir nerimas: katalikų tikinčiuosius išgąsdino popiežiaus kosulys

Šiandien ištyrus dar 10 mėginių, situacija nesikeičia – naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje nėra. Iš viso tirta per 200 mėginių, stebimi beveik 5 tūkst. asmenų, kurie lankėsi koronaviruso židiniais tapusiose teritorijose. Specialistai sako, kad kol kas Lietuvoje laikomasi plano, kaip užkirsti kelią viruso patekimui į šalį. Tačiau šiandien Sveikatos apsaugos ministerija kartu su ekspertais parengė koronaviruso diagnostikos ir gydymo rekomendacijas medikams: kaip gydyti vaikus, suaugusius, gretutinėmis ligomis sergančius asmenis. Artimiausiu metu jos bus išplatintos gydymo įstaigoms.

Pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius perkopė 90 tūkst., mirčių – daugiau nei 3100. Daugiausiai vis dar Kinijoje, bet šalis skelbia, kad užsikrėtimo atvejų – mažiausiai per paskutines 6 savaites. Optimistinės žinios ir iš Italijos, kuri taip pat skelbia apie mažėjantį naujų užsikrėtimų skaičių. Tačiau apie pirmąjį atvejį šiandien pranešė Ukraina. O katalikų tikinčiuosius išgąsdino popiežiaus kosulys.

Seimo narė Ingrida Šimonytė sutiko vesti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą Seimo rinkimuose, tačiau pati pridūrė, kad tai nereiškia jos stojimo į šią partiją. Politikė teigė nesvarsčiusi ir galimybės kurti naują politinį judėjimą.

Panevėžio apygardos teisme šiandien pradėta nagrinėti buvusios Seimo narės ir teisėjos Neringos Venckienės byla. Į teismą atvykusią kaltinamąją pasitiko būrys palaikančiųjų, prie teismo rūmų budėjo ir papildomos policijos pajėgos.

Europos Sąjunga ieško būdų, kaip išvengti naujos migrantų krizės po to, kai Turkija pagrasino kelią į Europą atverti „milijonams“ pabėgėlių.

Šiandien 18 įvairių sričių mokslininkų apdovanoti mokslo premijomis. Laureatai sako, kad nors šiandien per apdovanojimus dėmesio pakanka, apskritai mokslui tiek dėmesio, tiek finansavimo trūksta. Tą pripažįsta ir valdžia. Premjeras Saulius Skvernelis žada didesnes premijas, o švietimo ministras – didesnes algas.

Generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje – kaltinimai šnipinėjimu Algirdui Paleckiui. Įtariama, kad jis už piniginį bei kitokį atlygį galimai rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Klaipėdoje į Danės upę šįryt liejosi teršalai. Naftos produktai vandenyje pastebėti tie Gluosnių skersgatviu. Atvykę ugniagesiai pastatė specialias užtvaras, išsiliejusius naftos produktus atitvėrė, rankiniu purkštuvu neutralizavo naftos produktus cheminėmis medžiagomis.

Buvęs premjeras Algirdas Butkevičius ateinančiuose Seimo rinkimuose dalyvaus su Lietuvos žaliųjų partija.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu skelbia laimėjęs parlamento rinkimus. Daliniai rezultatai rodo, kad jis pirmauja prieš pagrindinį varžovą Benny Gantzą.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau