Pilno metro. „Šeršėliafam“ kviečia kalbėti apie moteris kino industrijoje: ar situacija pasikeitė po #MeToo skandalų?

Pilno metro

2020.03.03 11:05

Pilno metro. „Šeršėliafam“ kviečia kalbėti apie moteris kino industrijoje: ar situacija pasikeitė po #MeToo skandalų?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Straipsniai apie #MeToo atvejus sulaukė labai daug dėmesio, tačiau vienas naujienas pakeitė kitos, o didžiausios problemos taip ir liko neišspręstos. Kokia dabartinė moterų situacija mūsų kino industrijoje? Apie tai daugiau kalbėti siūlo festivalis „Šeršėliafam“ ir kviečia rinkti Metų kino moterį.

Apie moteris kino industrijoje mintimis dalijasi festivalio vadovė Andrė Balžekienė bei apdovanojimų nominantės: agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė ir projektų vadovė Gabrielė Cegialytė, kino platintoja ir prodiuserė Justė Michailinaitė ir aktorė Aistė Diržiūtė.

„Why does this appear?“ – su nebyliu muzikiniu filmu atminties temą nagrinėja kompozitorius Dominykas Digimas, režisierius Kristijonas Dirsė ir ansamblis „Synaesthesis“. Reportažas iš filmavimo aikštelės.

Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.