Labas rytas, Lietuva I d. Siekiama į Seimą sugrąžinti Stambulo konvencijos svarstymą: kodėl ši konvencija sunkiai skinasi kelią šalyje?

Kovo 3-ioji, antradienis.

Spaudos apžvalga su Audra Avižiūte.

Po gyvenimo Londone ir Berlyne tapytoja Julija Jankelaitytė grįžo į Lietuvą ir tikina čia besijaučianti geriausiai. Sava šalis ir žmonės – tai tapytoja laiko ir jos suklestėjusios kūrybos paslaptimi. Susipažinkime.

Kakavos gėrimą patariama gerti iki vidurdienio ir tuščiu skrandžiu. Anot žinovų, tai ypatingas gėrimas, suteikiantis daugiau jėgų nei arbata ar kava.

Studijoje pasikalbėkime apie menopauzę: kokie mitai supa menopauzę, pasakoja gydytoja akušerė ginekologė dr. Lina Čiaplinskienė.

Anglijoje įvykio 13-osios kasmetės žmonų nešimo varžybos. 380 m trasoje nešama žmona turi sverti ne mažiau kaip 50 kg, o užduotis sunkinama ant dalyvių pilant vandenį. Šių varžybų nugalėtojai savo šaliai pasaulinio lygio varžybose atstovaus Suomijoje.

Siekiama, jog Seimas pavasario sesijoje sugrįžtų prie Stambulo konvencijos klausimo. Kodėl ši konvencija sunkiai skinasi kelią Lietuvoje ir kokius trūkumus joje mato oponentai, pasakoja portalo Bernardinai.lt tekstų rašytoja Toma Bružaitė.

Signataras Emanuelis Zingeris sako, kad Lietuva prieš tris dešimtmečius buvo demokratinių revoliucijų lopšys. Zingeris buvo pirmasis Aukščiausiosios Tarybos užsienio komisijos pirmininkas ir jis prisimena, kad nepriklausomybę atkurti daugiausia padėjo Šiaurės šalys. Dabar Signataro teigimu, labiausiai trūksta pagarbos kitai nuomonei.

Dar viena spaudos apžvalga: portale LRT.lt skaitykite apie trūkstamus mokyklų ir darželių vadovus.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau