Kultūros diena. Žaisminga paroda: sukurti išskirtinius inkilus gatvės menininką įkvėpė tarpukario architektūra

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Palangos kurorto muziejus, įsikūręs sanajame Anapilyje, tiek dailės kūrinių greičiausiai nematė nei tuomet, kai čia gyveno ponia Sofija Tiškevičienė, nei bohemiškuoju tarpukario laikotarpiu, nei linksmaisiais devyniasdešimtaisiais. Klaipėdiečio kolekcininko Edmundo Kolakausko aistra įkvėpė surinkti ir išsaugoti didelę dalį Klaipėdos krašto, Lietuvos bei išeivijos dailininkų darbų.

Šiauliuose atidaryta žaisminga, žinomo gatvės menininko, kauniečio Timotiejaus Norvilos paroda „Inkilai tarpukario modernizmo stiliumi“. Originalios meninės idėjos autorius sako taip bandantis užmegzti ryšį su architektūriniu paveldu ir kalbėti apie žmogaus pagalbą miestų paukščiams.

Žinomų poetų eilių skaitymas, muzika, žmogaus būties apmąstymas. Atrodytų kalbame apie tradicinį poezijos vakarą, tačiau Kauno menininkų namuose vykusiame renginyje įprasti formatai liko nuošalyje. Performansu „Nerkis iš kailio“ prasidėjo edukacinė literatūros programa „Trenksmas“.

LRT PLIUS laidos „Kultūros diena“ studijoje – Valstybinio Vilniaus mažojo teatro literatūrinės dalies vedėja Ramunė Balevičiūtė. Pokalbis su ja apie šio teatro trisdešimtmetį.

Pabaigai – tradicinė žinia iš užsienio. Savaitgalį Berlyne išdalyti apdovanojimai Berlinalės kino festivalio nugalėtojams. Tačiau pagrindinio – „Auksinio lokio“ – prizo laimėtojas Irano režisierius Mohammadas Rasoulofas į ceremoniją atvykti negalėjo, nes dėl kritikos valdžia neišleidžia iš šalies ir draudžia kurti filmus.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau