Labas rytas, Lietuva II d. Kas geriau – ilgesnis savaitgalis ar trumpesnė darbo diena? „LRT ieško sprendimų“ darbo rinkoje

Antrąją laidos dalį pradėkime nuo projekto LRT projekto „LRT ieško sprendimų“. Ekonomistai sako, kad 8 valandas išlaikyti dėmesį žmogui sudėtinga, todėl darbuotojai negali susikaupti, prasčiau dirba. Siekdami kovoti su darbuotojų neproduktyvumu ir vis ilgėjančiomis kavos pertraukėlėmis vienos įmonės vadovai nusprendė sutrumpinti darbo laiką, o atlyginimų neliesti. Pusantrų metų įmonė dirba šešias valandas per dieną, o ateityje neatmeta galimybės dar labiau trumpinti darbo dienos iki keturių valandų. Ekonomistai svarsto, kad tokia tvarka galėtų padėti dirbti produktyviau, tačiau abejoja, ar šiuo keliu eis ir kitos įmonės. Studijoje – LRT.LT verslo redaktorė Justina Ilkevičiūtė, LRT RADIJO žurnalistė Saulenė Pečiulytė, LRT aktualijų žurnalistė Domantė Platūkytė.

„Kalendorius“. Johnas Francis Bongiovi, geriau žinomas kaip Jon Bon Jovi, amerikiečių muzikantas, dainų autorius ir aktorius, grupės „Bon Jovi“ įkūrėjas bei vokalistas. Per savo karjerą jis išleido du solinius albumus ir vienuolika studijinių su grupe „Bon Jovi“, kurie pasaulyje parduoti 120 mln. tiražu. Grupė „Bon Jovi“ susibūrė 1983-aisiais Naujajame Džersyje. Iš pradžių jie ketino pasivadinti „Johnny electric“, bet vėliau apsigalvojo. Sektis jiems pradėjo kone nuo pat pirmo singlo „Runaway“, o pasaulinę šlovę atnešė trečiasis albumas. Per visą savo karjerą „Bon Jovi“ tapo viena pelningiausių grupių, grojo daugiau nei pustrečio tūkstančio koncertų 50 šalių.

Taupyti – (ne)sudėtinga.
Ekonomikos raštingumas – kas tai? Ar didžioji dauguma lietuvių išlaikytų jo egzaminą? Kokios pasekmės laukia, jeigu visuomenė yra ekonomiškai neraštinga? Pokalbis apie tai su LLRI švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaite ir gydytoju psichoterapeutu Dainiumi Jakučioniu.

Kampanija „Be patyčių 2020“. Kovas – sąmoningumo mėnuo. Šiemet nuspręsta akcentuoti vaikų neigiamas patirtis internete – kaip jas apeiti? Kaip apsisaugoti nuo elektroninių patyčių? Į šį klausimą mums atsakys „Labas rytas, Lietuva“ pašnekovai: „Vaikų linijos“ psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė, „Low Air“ šokio teatro įkūrėjai Airida Gudaitė-Žakevičienė ir Laurynas Žakevičius.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau