Labas rytas, Lietuva I d. Darbas iš namų – ne tik koronaviruso akivaizdoje: teisiniai atvejai, kai darbuotis galite nuotoliniu būdu

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – pirmasis 2020-ųjų pavasario pirmadienis, kurį pasitinkame su naujausiomis žiniomis ir darbo savaitei lengvumo suteiksiančia ryto mankšta.

Būtent pastarojoje į viską kiek rimčiau pažiūri sporto treneris Alanas Dzeranovas, kuris sako, kad kai kurias priemones sportui turėti turi ne tik sportininkas, bet ir rekomenduojama jį aptikti kiekvieno namuose. Vadinamąjį „volą“ išgyręs Alanas sako, kad tai lyg ir kelio darbuose asfaltuojanti mašina – lygiai taip pat su šia priemone atliekama ir mankšta. Kaip ji atrodė ir kokią naudą suteikia įsitikinti galėjo ir pats Ignas Krupavičius.

Daugelio konkursų nugalėtojas fotografas Stefanas Hefele žavisi apleistais pastatais. Su fotoaparatu keliaudamas po Alpių regioną ieško nykstančių kaimų, pastatų ir apleistų gamyklų. Po detektyvo darbui prilygstančių paieškų gimsta nepaprastai poetiškos nuotraukos.

Tradicinėje pirmadienio „Teisės skiltyje“ – šių dienų įvykiams aktuali tema. Stichijos, šiltėjantis klimatas, karantinai bei naujų ligų baimė verčia darbdavius ir įmones ieškoti geriausio sprendimo dėl darbuotojų sveikatos. Geriausias jų – darbas nuotoliniu būdu, kurį šiuolaikinių technologijų laikais gali atlikti vis didesnė dalis. Advokatas Vilius Mačiulaitis sako, kad teisiniu pagrindu šis žingsnis įmanomas tik vidinio susitarimo atveju, tačiau yra ir ginčytinų situacijų.

Nuo visame pasaulyje vis dar plintančios temos ir toliau nenutolstame. Koronavirusas Lietuvoje pasėjo tiek panikos, tiek baimės žmonių gyvenimuose, tad šie nusprendė savimi pasirūpinti iš anksto ir parduotuvėse ištuštino kruopų skyrius. Tai ne pirmas atvejis, kai žmonija, apimta gandų įvairių situacijų aplinkybėse, nusprendžia apsirūpinti atsargomis, o visa tai vadinama gandų ekonomika, kurios skaičiavimus pristato LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Tęsiasi pasakojimai apie Kovo 11-osios signatarus. Signataras Justas Vincas Paleckis sako, kad nepriklausomybės atkūrimas buvo ir tarsi šuolis į nežinią. Pasak jo, paskelbti buvo lengviau, nei po to įgyvendinti nepriklausomybę. Paleckis prisimena, kad nepriklausomybę lėmė tauta, būtent jos norui pakluso ir atsiskyrusi Lietuvos komunistų partija.

Į-ąją dalį užbaigia vaizdai iš baleto šokėjų batelių gamybos. Puantai – rankų darbo šedevras, kurio medžiagos kruopščiai sluoksniuojamos vienos ant kitų. Sluoksniai suklijuojami, susiuvami ir aptraukiami šilku, o prieš baigiant patikrinamas puanto balansas.

Ved. Ignas Krupavičius.