Panorama. Už automobilių registraciją gali tekti sumokėti daugiau nei įprastai: teks apmokėti ekspertizę dėl taršumo

Už automobilių registracijos mokesčio surinkimą ir nustatymą atsakingos „Regitros“ vadovai sako, kad daliai automobilių prieš apskaičiuojant naująjį mokestį teks atlikti ekspertizę, kad būtų nustatyta anglies dioksido emisija. Ekspertizė, už kurią mokės gyventojai, vidutiškai kainuoja apie 100 eurų, o valstybės renkamas mokestis gali būti ir kelis kartus mažesnis. „Regitros“ vadovai sako, kad papildoma ekspertizė pirmiausia gresia iš JAV ir kitų trečiųjų šalių įvežamiems automobiliams.

Naujų koronaviruso užkrato atvejų Lietuvoje nenustatyta. Pirmoji ir vienintelė koronavirusu užsikrėtusi moteris tebegydoma Šiaulių respublikinėje ligoninėje, teigiama, kad jos būklė gera. Rytoj bus sprendžiama, ar ji galės grįžti namo. Iš viso laboratorijoje Vilniuje ištirta per pusantro šimto mėginių. Tyrimų rezultatai pateikiami kas kelias valandas, gyventojai raginami nepanikuoti, neskleisti netikros informacijos ir laikytis asmens higienos: svarbiausia profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimų, – rankų plovimas. Psichiatras Linas Slušnys sako, kad gyventojai mažiau panikuotų, jeigu vadovautųsi oficialia informacija apie situaciją.

Lietuvoje jau gerą dešimtmetį aukštosiose mokyklose neberengiant bibliotekininkų, kai kurios bibliotekos skundžiasi jų stygiumi. Esą šių įstaigų ramstis yra senieji bibliotekininkai, o naujų rengimas tampa pačių bibliotekų atsakomybe. Tai daryti, anot bibliotekų, neapsimoka ir tuo užsiimti turėtų universitetai.

Panevėžio rajono gyventojai, neturintys kanalizacijos, nuotekas leidžia į aplinką. Žmonės sako, kol savivaldybė ieško būdų, kaip įvesti nuotekų tinklus, jie priversti teršti gamtą, nes neturi pinigų valymo įrenginiams. Aplinkos ministerija yra nurodžiusi Panevėžio rajono savivaldybei ieškoti sprendimo. bet vietinė valdžia teisinasi tam nerandanti lėšų.

Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis paskelbė, kad jo vyriausybė neketina su Talibanu keistis kaliniais, kaip numatyta vakar pasirašytame Jungtinių Valstijų ir Talibano susitarime.

Graikijos ir Turkijos pasienyje kyla įtampa. Graikijos pareigūnai bando suvaldyti maždaug 13 tūkst. migrantų iš Turkijos, bandančių patekti į Europos Sąjungą. Šalies vyriausybė sustiprino sienos apsaugą, o Europos Sąjungos sienų kontrolės agentūra „Frontex“ paskelbė aukšto lygio parengtį ir siunčia pareigūnų pastiprinimą.

Jungtinių Valstijų demokratų pirminiuose kandidato į prezidentus rinkimuose Joe Bidenas švenčia pirmąją pergalę.

Jungtinių Valstijų sostinėje Vašingtone, Arlingtono kapinėse, pagerbtas per Nepriklausomybės kovas žuvęs amerikietis Sammuelis Harrisas. Lietuvos ambasada Jungtinėse Valstijose ir Šaulių Sąjunga išeivijoje surengė ceremonija šimtosioms savanorio žūties metinėms paminėti. 1920-aisiais vyresnysis leitenantas žuvo per susišaudymą Kaune, Aleksote.

Žemaitijos nacionaliniame parke, šalia Platelių, jau penkerius metus kuriamas litvakų atminimo sodas. Metalinėmis obelimis įamžinta daugiau kaip pusšimtis iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje gyvenusių žydų bendruomenių. Nors šis sodas tapo unikaliu meno kūriniu, jo įkūrėjui kur kas svarbiau, kad visuomenė išmoktų istorijos pamokas.

Ved. Marijus Žiedas.