Laba diena, Lietuva. Dezinfekcinės priemonės prieš koronavirusą: ką pataria ekspertai?

Lietuvoje – pirmasis koronaviruso atvejis. Lietuvoje patvirtinus pirmąjį susirgimo koronavirusu atvejį iš šiaurinės Italijos grįžusiai moteriai, valdžios institucijos penktadienį nusprendė patvirtinti Šiaulių miesto ir rajono savivaldybes ligos židiniu. Taip pat imtasi papildomų priemonių, siekiant riboti viruso plitimą, tarp kurių – į oro uostus ir pasienį siunčiami kariai, siūlymai atšaukti masinius renginius Šiauliuose. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Koronavirusas: raginimai nepanikuoti. Penktadienį patvirtinus pirmą koronaviruso atvejį šalyje, prezidentas Gitanas Nausėda paragino žmones išlaikyti rimtį ir laikytis oficialių rekomendacijų „Šiuo metu visiems Lietuvos žmonėms svarbu išlaikyti rimtį, elgtis atsakingai, vadovautis oficialiomis rekomendacijomis ir apie jas papasakoti savo artimiausiai aplinkai – giminaičiams, draugams ir bendradarbiams“, – pranešime spaudai teigė prezidentas.

Nauja pabėgėlių krizės grėsmė. Turkija neigia pranešimus, kad pabėgėliams šalyje atidarė sienas Europos kryptimi. Anksčiau naujienų agentūra AFP, remdamasi aukštu Turkijos pareigūnu, pranešė, kad Turkija atvers savo valstybės sienas pabėgėliams, kurie nori per šalies teritoriją vykti į Europą. Įtemptą situaciją komentuoja LRT užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai. Signataras Povilas Varanauskas sako, kad valstybės atkūrimas prieš tris dešimtmečius, tai tautos vilties išpildymas ir mirties nugalėjimas. Jis pripažįsta, kad tik atkūrus nepriklausomybę Lietuva buvo palikta viena, tačiau sugebėjo pabėgti nuo okupanto.

Nerimo dėl pinigų sindromas. LRT žurnalistas Mindaugas Aušra žiūrovams papasakos apie pinigų nerimo sindromą. Anot žurnalisto, tai nėra itin griežta klinikinė diagnozė, tačiau šis sutrikimas gali sukelti nemažai problemų žmonėms. Iš ko jis kyla ir kokių pavojų kelia – plačiau pokalbyje.

Politologės R. Urbonaitės komentaras. Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė „Laba diena, Lietuva“ studijoje dalinasi įžvalgomis apie politinę darbotvarkę uzurpavusį koronavirusą. Kaip politikai tvarkosi su susidariusia situacija? Ar jų veiksmai tinkami žmonių gerovei užtikrinti?

Jau rytoj per LRT – „Dainuok su manimi“. Šeštadienį, vasario 29 d., 21 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovų laukia ypatinga premjera – prasideda naujas muzikinis projektas „Dainuok su manim“. Projektas startuos intriga – nors jo esmė yra muzikinės kovos tarp vaikų ir žinomų Lietuvos atlikėjų duetų, tačiau jų kol kas nėra. Poros susikurs žiūrovų akivaizdoje per pirmąsias atrankines laidas. Studijoje – projekto komisijos narė Dovilė Filmanavičiūtė.

Vasario gale – žalias ir vasariškas vaizdas: Kėdainiuose skinamas pirmasis šviežių agurkų derlius. Kėdainiuose, kur vieši LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Kristina Karlonė – žalias ir vasariškas vaizdas. Vasario pabaiga agurkų šiltnamiuose skelbia apie pirmąjį šių šviežių daržovių derlių. Vien per šiandien bus nuskintos keturios tonos agurkų, pasakoja minėtų šiltnamių vadovas Paulius Andrejevas. Plačiau apie procesą – ir iš darbuotojos Monikos Šmigelskytės lūpų.

Dezinfekcinės priemonės prieš koronavirusą. Kadangi koronavirusas pasiekė Lietuvą, pakalbėkime apie dezinfekciją. „Laba diena, Lietuva“ laidos viešnia – VU farmacijos studijų programos koordinatorė Indrė Trečiokienė. Ji pasidalins patarimais, kokių priemonių imtis, kad galėtume mūsų organizmą nuo bakterijų apsaugoti kuo efektyviau.

Gimtadienis kas ketverius metus. Juk visame pasaulyje, o ir Lietuvoje, yra žmonių, kurie galimybę švęsti savo gimtadienius turi tik kartą per ketverius metus. Kaip šie žmonės sprendžia šį nepatogumą? Kiek tokių žmonių gyvena Lietuvoje? Į šiuos klausimus pabandys atsakyti LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Dovilė Lisauskaitė, vasario 29-ąją gimtadienį švenčianti „Labaiteatro“ įkūrėja, režisierė bei aktorė Agnė Sunklodaitė ir jos vyras, „Labaiteatro“ kompozitorius Deividas Gnedinas.

Ved. G. Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.