Labas rytas, Lietuva I d. Kopimui į užšalusius krioklius alpinistai ruošiasi medžiuose: svarbiausia, kad visada saugo šalia esantys

LRT TELEVIZIJOS eteryje – laida „Labas rytas, Lietuva“, o joje prasideda priešpaskutinė 2020-ųjų vasario diena. Pastaroji kalendoriuje dedikuota šokoladiniam suflė, tačiau labiausiai įsimins ne dėl šio įvykio, o dėl Lietuvoje pirmą kartą užfiksuoto koronaviruso atvejo. Su šiomis žiniomis ir dar daugiau temų – Gabrielė Kloniūnaitė, Justė Tamošaitienė ir Ugnė Siparė.

Po spaudos apžvalgos – prie kino naujienų. Į kino teatrus savaitgalį kviečia prasidėjęs Japonijos kino festivalis, o taip pat – Viduramžių istorinė drama apie mongolų ordą ir Jane Austen ekranizuotas komedinis romanas.

Nepaisant pasaulyje plintančio koronaviruso, karnavalai vyksta vis kitose šalyse. Šį kartą karnavalų bumas užvaldė ir Žaliojo Kyšulio gyventojus, kuris vyksta Mindelo mieste. Karnavalas lyginamas su garsiąją Rio de Žaneiro švente, nes čia atgimsta gatvės muzika su šokiais, o kasmet vykstantis festivalis pritraukia tūkstančius žmonių.

Kopimas ledo kriokliais. Pomėgis keliauti gali nuvesti į labai netikėtas vietas. Kai miestų gatvės tampa neįdomios – atrandami kalnai ir užšalę kriokliai. Tam, kad ledo krioklių viršūnėje Vasario 16-osios proga suboluotų Lietuvos trispalvė, būrys alpinistų pradeda ruoštis likus kelioms savaitėms prieš išvyką.

Šią dieną 2013-aisiais popiežius emeritas Benediktas XVI baigė savo popiežiškąją tarnystę. Šio ryto „Kalendoriaus“ žaidime klausiame jūsų: kelintas katalikų bažnyčios vadovas ji buvo?

Penktadienis – ir kelionių metas, o šį kartą mintimis ir pasakojimai galima nusikelti į egzotišką šalį. Geografas, keliautojas ir gidas Rytas Šalna mus nukelia į Afrikos žemyną, kuriame visai neseniai aplankė Sudano valstybę. Apie mažai pažintą kraštą bei jo mitus – pokalbyje su Ugne Sipare.

Londone bus atidaryta kimono madų paroda. Šeštadienį prasidėsiančioje parodoje bus galima pamatyti kimono madas nuo XVII amžiaus iki dabarties laikų. Seniausias kimono siekia dar 1660 metus, o vieną žymiausių tokių rūbų dėvėjo ir Freddie Mercuris.

Penktadienį paryčiais Lietuvoje buvo patvirtintas pirmas koronaviruso COVID-19 atvejis. Anot Ekstremalių situacijų koordinavimo centro, koranavirusas nustatytas 39 metų moteriai. Penktadienį ryte LRT TELEVIZIJAI premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas sakė, kad šis asmuo buvo stebimas pakankamai seniai, buvo padaryti keli tyrimai ir asmenims, keliavusiems su šia moterimi, jie visi buvo neigiami. Moters būklė buvo pakankamai gera, ji turėjo šiek tiek pakilusią temperatūrą.

Kovo 11-osios signatarai. Signataras Povilas Varanauskas sako, kad valstybės atkūrimas prieš tris dešimtmečius – tai tautos vilties išpildymas ir mirties nugalėjimas. Jis pripažįsta, kad tik atkūrus nepriklausomybę Lietuva buvo palikta viena, tačiau sugebėjo pabėgti nuo okupanto.

Laidą užbaigia dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ugnė Siparė.