Panorama. Žmonėms užplūdus parduotuves, raminama: prekių nepritrūks, panikuoti nereikia

Po pirmo Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžio dėl koronaviruso grėsmės – valdžios rekomendacijos neiti į renginius, masinio susibūrimo vietas.

Į Europą išplitusio koronaviruso išgąsdinti žmonės ėmė kaupti maisto atsargas. Didesnis pirkėjų antplūdis pastebėtas jau vakar – žmonės perka kruopas, konservus, cukrų. Prekybos centrai fiksuoja penktadaliu išaugusius pardavimus, bet pabrėžia, kad panikuoti nereikia: prekių nepritrūks, užsakymai padidinti kelis kartus.

Apsaugos nuo koronaviruso imasi ne tik gydymo įstaigos, bet ir švietimo, socialinės globos ir kitos įstaigos. Į jas patekti gali ne visi lankytojai. Įstaigoms teikiamos rekomendacijos, kaip apsisaugoti nuo koronaviruso ir kokių priemonių imtis užfiksavus ligos atvejį.

Pasaulio sveikatos organizacija sako, kad naujojo koronaviruso epidemija pasiekė „lemiamą tašką“ ir paragino paliestas šalis imtis veiksmingų priemonių proveržiui suvaldyti. Apie pirmąjį koronaviruso atvejį skelbia Estija. Čia susirgo iš Rygos atvykęs iranietis.

Koronaviruso plitimas Europoje vežėjų planų nekeičia. Vairuotojai perspėti imtis rekomenduojamo saugumo.

„Brexitas“ be susitarimo – vėl įmanomas. Jungtinės Karalystės vyriausybė paskelbė birželį nuspręsianti, ar nutraukti derybas dėl prekybos susitarimo su Europos Sąjunga.

Ruošiamasi kelis kartus didinti baudas už pažeidimus darbe – daugiausia darbdaviams, bet ir darbuotojams.

Už nepilnametės sumušimą ir prievartą nuteistas jurbarkietis realaus laisvės atėmimo išvengs. Tauragės teismas jaunuoliui skyrė lygtinę trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams.

Beveik trejus metus elektros jungties su Lenkija „LitPollink“ pastotės triukšmą kenčiantys Alytaus rajono gyventojai izoliuojančių sienelių sulauks tik po dvejų ar daugiau metų.

Kultūra. Skuodo rajone Mosėdyje įkurtame akmenų muziejuje, tvarkant palėpę, rasti netikėti lobiai.

Juvelyrė Gerda Liudvinavičiūtė Kauno miesto muziejuje pristato parodą „Naujasis betono miestas. Nuo Kauno iki Tokijo“.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau