Kultūros diena. Dviejų porų vakarėlis, virstantis šiuolaikinio žmogaus studija: Klaipėda kviečia į premjerą „Demonai“

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinis orkestras 26-ąjį gimtadienį pasitinka kartu su ištikimais scenos bičiuliais. Prisimindamas orkestro pradžią ir mėgstamiausius kūrinius, orkestro vadovas Modestas Barkauskas į koncerto Šv. Kotrynos bažnyčioje programą įtraukė ir senosios muzikos, ir lietuvių autorių kūrinius.

Du tolimi miestai, du architektūros stiliai. Ką bendro turi Kaunas ir Tokijas? Ar tūkstančiai kilometrų padaro mus skirtingais, o gal šis atstumas išnyksta, kai mus jungia panašios idėjos? Menininkė Gerda Liudvinavičiūtė kviečia į parodą ir kelionę tarp dviejų Lietuvos ir Japonijos miestų.

Klaipėdos dramos teatre premjera – savuosius „Demonus“ scenoje ganys keturi jaunosios kartos aktoriai. Režisieriaus Dariaus Rabašausko spektaklio ašis – dviejų jaunų porų, gyvenančių kaimynystėje, vakarėlis, virstantis socialine ir psichologine šiuolaikinio žmogaus studija. Pasak režisieriaus, garsaus švedų dramaturgo pjesė – aktuali ir šiuolaikiška.

Dar viena tema – rytoj vyksiantis Nacionalinis diktantas. Pokalbis apie šį konkursą su Marijumi Žiedu.

Pabaigai – tradicinė žinia iš užsienio. Dailininkas Niko Pirosmani – viena garsiausių Sakartvelo asmenybių. Jo kūrinių muziejus Tbilisio centre palieka tokį šviesų įspūdį, kad daugelis lankytojų išeina šypsodamiesi. Niko Pirosmanio darbai atgijo naujame Tbilisio Hologramų muziejuje, kuris vadinamas Holoseumu ir kuriame naudojamos modernios trimatės technologijos.

Ved. Živilė Kropaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau