Žinios. Žmonėms užplūdus parduotuves, prekybos centrai ramina: prekių nepritrūks, panikuoti nereikia

Po Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžio premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad šiuo metu Lietuvoje nėra nė vieno patvirtino koronaviruso atvejo. Iš viso patikrinti 59 žmonės.

Atsargumo priemonių Lietuvoje imasi ligoninės, švietimo, socialinės globos ir kitos įstaigos: jose ribojamas lankytojų skaičius, ligoninėse atidedamos neskubios operacijos, švenčių, pvz., šimtadienio, turės palaukti ir mokiniai.

Į Europą išplitusio koronaviruso išgąsdinti žmonės ėmė kaupti maisto atsargas. Didesnis pirkėjų antplūdis pastebėtas jau vakar – žmonės perka kruopas, konservus, cukrų. Prekybos centrai skaičiuoja, kad kai kurių produktų pardavimai išaugo penkiolika procentų, tačiau žmones ramina: prekių nepritrūks, užsakymai padidinti kelis kartus, tad panikuoti nereikia.

Sveikatos apsaugos ministerija į rizikingų teritorijų sąrašą įtraukė Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą. iki šiol tokia teritorija buvo laikoma visa Kinijos liaudies respublika, prieš keletą dienų buvo įtraukta ir Šiaurės Italija.

Pasaulio sveikatos organizacija sako, kad naujojo koronaviruso epidemija pasiekė „lemiamą tašką“ ir paragino paliestas šalis imtis efektyvių priemonių proveržiui suvaldyti.

Šįvakar „Dienos temos“ svečias – Ekstremaliųjų situacijų centrui vadovaujantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jį kalbins žurnalistė Rasa Tapinienė.

Už nepilnametės sumušimą ir prievartą nuteistas jurbarkietis realaus laisvės atėmimo išvengs. Tauragės teismas jaunuoliui skyrė lygtinę trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams.

Beveik trejus metus elektros jungties su Lenkija „LitPollink“ pastotės triukšmą kenčiantys Alytaus rajono gyventojai izoliuojančių sienelių sulauks tik po dvejų ar daugiau metų.

Skuodo rajone Mosėdyje įkurtame akmenų muziejuje, tvarkant palėpę, rasti netikėti lobiai.

Sportas. Šįkart pasikalbinimas prieš Eurolygos rungtynes Kaune vyko kitaip. Prie Šarūno Jasikevičiaus prisijungė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, kuris atsakė į visus klausimus apie koronaviruso grėsmę. Bet Š. Jasikevičius su žaidėjais apie jokius virusus nekalbėjo ir tradiciškai ruošėsi gintis nuo varžovų ginklų aikštėje.

NBA čempionate ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyrė Memfio „Grizzlies“ klubas.

Lietuvos pilietybės siekiantis Ignas Brazdeikis pasižymėjo NBA Plėtojimosi lygoje.

Berlyne prasidėjusiame pasaulio dviračių treko čempionate jau pirmą varžybų dieną nudžiugino Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė. Dmitrijaus Leopoldo auklėtinės užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes!

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau