Laba diena, Lietuva. Koronavirusui sparčiai plinant, Saulius Skvernelis ramina: jo Lietuvoje nėra, privalomų nurodymų žmonėms nebus

Laidoje „Laba diena, Lietuva“ – premjero patarėjo Skirmanto Malinausko komentaras apie šalyje susiklosčiusią situaciją dėl koronaviruso. Sauliaus Skvernelio patarėjas patikina: „Lietuvoje užtikrinamos visos įmanomos prevencinės priemonės.“ Tiesa, S. Malinauskas priduria, jog užsienio žurnalistai epidemiją pervadino infodemija – esą su sklindančia informacija kovoti daug sunkiau nei su pačiu virusu.

Pokalbis su Mykolo Romerio universiteto lektore Renata Baniuliene. Pašnekovė teigia esą ekstremali situacija valstybės mastu paskelbta neteisėtai. Tiesa, R. Baniulienė įsitikinusi, jog ir Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras įsteigtas pažeidžiant įstatymus.

Kembridžo universiteto doktorantė, virusologė Ingrida Olendraitė į Lietuvoje kilusią paniką dėl koronaviruso žiūri skeptiškai. Specialistė mano, jog panika yra nepagrįsta, o keliamą baimę dėl koronaviruso ji sieja su artėjančiais Seimo rinkimais.

Ne tik parduotuvėse, bet ir internetu užsakant prekes asortimentas yra vienas: miltai, kruopos bei kiti ilgai negendantys produktai. Pardavėjai sako, kad šių produktų kiekiai padidėjo bent 2-3 kartus mažiausiai. Situaciją komentuoja „Maximos“ atstovė Rima Auštuolytė bei „Rimi“ atstovė Renata Keršienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad baudos darbdaviams dėl nelegalaus įdarbinimo ir darbo saugos neužtikrinimo yra per mažos. Pasisakė sveikatos apsaugos ministras Linas Kukuraitis, Darbo inspekcijos vadovas Jonas Gricius, Seimo narys Tomas Tomilinas, Profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

Ketvirtadienį minimos penktosios Rusijos opozicionieriaus Boriso Nemcovo nužudymo metinės. Jis nušautas 2015 m. metais šalia Kremliaus. Nors B. Nemcovo artimieji, tarptautinės organizacijos ir įvairių šalių politikai ne kartą ragino Maskvą atnaujinti opozicionieriaus nužudymo bylą ir nubausti jo užsakovus bei organizatorius, iki šiol teismo nuosprendį yra išgirdę tik nusikaltimo vykdytojai. Studijoje – VU TSPMI lektorius Laurynas Jonavičius.

Koronavirusas toliau plinta – Italijoje pranešta apie septintą naujojo koronaviruso auką, Pietų Korėjoje nustatyta dar 70 užsikrėtusių koronavirusu, o Afganistane pranešama apie pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį. Savo ruožtu Kinija pirmadienį dėl koronaviruso pirmąkart per kelis dešimtmečius atidėjo parlamento sesija. „Laba diena, Lietuva“ studijoje – užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas.

Dzūkijoje daugėja miško kenkėjų židinių. Verpikai vienuoliaipuola Dzūkijos nacionalinio parko miškus. Šiemet juos ketinama naikinti, šešis tūkstančius hektarų miško nupurkšti biologiniu preparatu. Apie kenkėjų daromą žalą ir esamą situaciją plačiau kolegė Rūta Lankininkaitė.

Vasario 27-ąją, ketvirtadienį, įvyko pirmasis Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis. Po jo premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalyvavo spaudos konferencijoje. Premjeras teigė: „Lietuvoje nėra koronaviruso atvejo.“ Sveikatos apsaugos ministras paantrino: „Skambinti į ligonines ir klausinėti apie koronavirusą šalyje nėra prasmės.“

Ved. D. Jursevičius.