Ryto allegro. Ką apie muziejų atsinaujinimo procesą sako Inos Pukelytės istorija?

Artėjant Lietuvos nacionaliniam diktantui – žvilgsnis į jo užkulisius.

Klaipėdos jaunimo teatras pristato premjerą – uostamiesčio istoriją ir miestiečių identitą analizuojantį, autentiškais pasakojimais paremtą dokumentinį spektaklį „Jūrinės šviesos“. Domisi Česlovas Burba.

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

1982 m. Tbilisyje, Gruzijoje, lėlių teatro aktoriai, pristigę pinigų, sukūrė originalią rankų šešėlių teatro formą. O šiandien Vilniuje rankų šešėlio teatras jungiasi su gyvai atliekama elektronine muzika į sintezę „Umbra“. Pasakoja Birutė Rutkauskaitė.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Pernai Kultūros ministerijai įvykdžius konkursą į 16 nacionalinių ir valstybinių muziejų vadovų postus, didelė dalis naujai išrinktų direktorių pakeitė iki tol ne vieną kadenciją ar net dešimtmečius institucijoms vadovavusius asmenis. Kaip sekasi naujiesiems vadovams įgyventi ambicingus atsinaujinimo planus? Ar tam sudarytos palankios sąlygos ir nekyla sisteminių trukdžių? Diskusija studijoje su buvusia Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus vadove Ina Pukelyte, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktore Nideta Jarockiene, Lietuvos dailės muziejaus vadovu Arūnu Gelūnu, kultūros viceministre Ingrida Veliute ir Kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės vadovs Rūta Pileckaite-Vasiliene.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro organizuojame „Opera Europa“ forume susitiks prodiuseriai, techniniai vadovai bei kostiumų, perukų ir grimo profesionalai iš viso žemymo. Kaip gimsta bendri Europos šalių teatro pastatymai ir vystosi tarptautinis bendradarbiavimas kultūros srityje? Pokalbis su forumo organizatoriais.

Ved. Indrė Kaminckaitė.