Panorama. COVID-19 Lietuvos nepasiekė, bet jam ruošiamasi: paskelbta ekstremalioji situacija, planus siūloma keisti ir „Žalgiriui“

Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vyriausybė paskelbė ekstremaliąją situaciją. Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis sako, kad to reikia didėjant užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu ir jam jau plintant Europoje.

Reaguojant į situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu Europoje, prieš 2020 m. vasario 28 d. Eurolygos 26-ojo turo rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ komandų, Kauno „Žalgiris“ priėmė sprendimus dėl veiksmų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą, rašoma klubo svetainėje.

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl koronaviruso epidemijos posūkio – dabar daugiau naujų užsikrėtimo atvejų aptinkama už Kinijos ribų nei Kinijoje.

Koronavirusui plintant Europoje, vienas galimų kelių užkratui į Lietuvą – per jūrų uostą. Jau po mėnesio Klaipėdoje pasklis pirmieji kruizinių laivų keleiviai. Priimti turistus rengiasi uosto direkcija, turizmo centras ir medikai.

Koronaviruso protrūkio padarinius jau jaučia Lietuvos verslas.

Apie koronaviruso plitimą bus kalbama ir „Panoramoje“, „Dienos temoje“, su buvusiu Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Europos Komisija pateikė kasmetinę Lietuvos ekonomikos iššūkių analizę.

Šimtai šalies gyventojų prarado pinigus nusikalstamose schemose, kurios maskuojamos tarsi investavimas, nors realybėje yra apgaulė. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Lietuvoje veikė susijusios įmonės, pinigus viliojusios ir iš užsieniečių, ir iš Lietuvos gyventojų.

Dalyje savivaldybių tęsiantis mokyklų tinklo pertvarkai, Seimo nariai gauna skundų, esą pertvarkant mokymo įstaigas, savivaldybių valdininkai nepaiso bendruomenių nuomonių.

Valstybinė miškų urėdija pradeda pavasarinę sėją. Panevėžio regioninio padalinio medelyne pasodinta apie 2,5 mln. eglės sėjinukų. Naudojamos pažangiausiomis miško sėjinukų auginimo technologijos, kurios padeda užauginti net tris sėjinukų derlius per vienerius metus.

Leidykla „Tikra knyga“ nuolat leidžia paveikslėlių knygas vaikams, ką tik pasirodė nauja knyga patiems mažiausiems, Aušros Kiudulaitės autorinė knyga „Maksas ir 92 musės“.

Klaipėdos jaunimo teatras kviečia į labai klaipėdietišką, bet kartu ir visiems aktualią premjerą – spektaklį „Jūrinės šviesos“. Jame – šešios klaipėdietiškos istorijos iš skirtingo laikotarpio.

Ved. Eglė Bučelytė.