Labas rytas, Lietuva II d. Lietuviškojo interneto krikštatėvis: internetą į šalį atvedėme ne per 30 metų, o per 3 mėnesius

Lietuviškojo interneto krikštatėvis: internetą į šalį atvedėme ne per 30 metų, o per 3 mėnesius. Antroji vasario 26-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis pradedama... gimtadieniu! 1993-iųjų vasario 26 d. buvo užregistruotas pirmasis lietuviškas tinklalapis. Studijoje vieši vadinamasis lietuviško interneto krikštatėvis – profesorius Laimutis Telksnys. Tiesa, interneto plėtros Lietuvoje pradininkas sako, kad ši pasaulio kompiuterių tinklų sistema mūsų šalyje atsirado anksčiau – dar 1989-aisiais. Apie viską plačiau – pokalbyje.

Lenktynės per istoriją: sportininkai iš 77 šalių pusmaratonį bėgo aplink Gizos piramides. Metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Gizoje, Egipte, lankosi ne vien turistai. Čia susirinko per 4 tūkst. bėgikų, pusmaratonį bėgusių aplink piramides. Varžybas, kuriose dalyvavo sportininkai iš 77 šalių, organizatoriai apibūdino kaip „lenktynes per istoriją“.

Lietuviai finišavo didžiausiose pasaulio labdaros lenktynėse. O dabar – apie tautiečių kilnumą. Lietuviai finišavo didžiausiose pasaulio labdaros lenktynėse „Budapeštas-Bamakas“. Buvę Lietuvos ralio meistrai įveikė beveik dešimt tūkstančių kilometrų – jie važiavo viena sudėtingiausių trasų lenktynių istorijoje. Sportininkai į lenktynes vyko savo pačių paruoštu automobiliu, kuriame vežė ir daugybę labdaros Afrikos vaikams. Į Lietuvą vyrai grįžo be automobilio, jį panaudojo kilniam tikslui.

Vasario 26-ąją gimė Johnny Cashas: ar žinojote, kad kultinio atlikėjo vardas – keistas? LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikoje „Kalendorius“ – įstabios asmenybės gimtadienis. Johnny Cashas – vienas pelningiausių atlikėjų, pardavęs daugiau kaip 90 mln. įrašų visame pasaulyje. Dažniausiai įvardijamas kaip kantri muzikos ikona, bet jo muzikoje atsispindėjo ir kiti stiliai: rokenrolas, rokabilis, bliuzas, folkloras bei gospelo muzika. Dėl tokios garsų įvairovės ir pateikimo jis buvo įtrauktas tiek į kantri muzikos, tiek į rokenrolo, tiek ir į gospelo muzikos šlovės muziejų. Dažniausiai savo koncertus atlikėjas pradėdavo sakiniu „Sveiki, aš Johnny Cashas“. Tiesa, muzikantas buvo žinomas ne tik dėl to, bet ir dėl juodų sceninių rūbų, būtent dėl jų ir gavo pravardę „Vyras juodais drabužiais“. Daugelis nežino, kad pradėdamas karjerą J. Cashas keitė savo vardą. Pavardė jo tikra, o vardas ne Johnny, bet R. J. Žinomiausios amerikiečio dainos – „Hurt“, „I Walk the Line“, „Ring of Fire“.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“: „Mažulės“ idėja – parodyti vyrą, mašiną mylintį labiau nei merginą. Nenutolkime nuo muzikos. Vakar buvo išdalintos LRT rengiamų muzikinių klipų konkuros KLIPVID statulėlės. Net dvi iš jų atiteko grupei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, kurios nariai šįryt apsilankė LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje. Grupės nariai atskleidė pergalingo dainos „Mažulė“ vaizdo klipo idėją, filmavimo užkulisius ir įžymiojo šokio judesio sukūrimo aplinkybes. Po pokalbio – ir paties vaizdo klipo peržiūra.

Keramiko Valdo Pukevičiaus dirbtuvėse – ne tik moliniai indai, bet ir šimtai kambarinių augalų. Laidai pamažu besiridenant į pabaigą, užsukime į keramiko Valdo Pukevičiaus dirbtuves – čia galima rasti ne tik su moliu dirbantį menininką, daugybę lėkščių, vazų, bet ir... kambarinių augalų. Jų keramikas skaičiuoja turintis mažiausiai tris šimtus. Pasisvečiuokime.

Brazilijoje vykstančio festivalio tikslas – tiesiog išsipurvinti ir linksmintis. Vasario 25-osios „Labas rytas, Lietuva“ pabaigoje – trumpa žurnalų apžvalga, konkursas žiūrovams ir dar vienas smagus vaizdo siužetas iš užsienio. Brazilijoje įvyko tradicinis purvo festivalis, vadinamas „Bloco da Lama“. Jis vyksta netoli Rio de Žaneiro, o tradicija pradėta 1986 m. Renginio tikslas – išsipurvinti ir linksmintis.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau