Žinios. Vilniaus savivaldybė dėl koronaviruso imasi priemonių: dezinfekuos viešajį transportą, apie higieną įspės 15 tūkst. plakatų

Tenerifės viešbutyje – karantinas dėl koronaviruso: izoliuoti 1000 žmonių. Ispanijos žiniasklaida pranešė, kad koronavirusu sergantis vyras – gydytojas iš Italijos, atvykęs atostogų. Susirgęs vyras izoliuotas, jo tyrimų rezultatai bus nusiųsti į Madridą atlikti antrą analizę.

Įtarimai dėl koronaviruso iš šiaurės Italijos grįžusiam vyrui nepasitvirtino. Grįžęs iš Italijos vyras karščiavo tris dienas. Į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą dėl galimo koronaviruso iš viso kreipėsi 14 asmenų.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius reiškia susirūpinimą dėl sparčiai Europoje plintančio koronaviruso. Meras įsitikinęs, kad infekcija Lietuvos neaplenks, todėl antradienį paskelbė pagrindines taisykles, kurių turėtų laikytis vilniečiai bei miesto svečiai.

Labiausiai koronaviruso paveiktos šalys – Kinija, Pietų Korėja, Italija imasi papildomų kontrolės ir kovos su protrūkiu priemonių. Naujausiais duomenimis, pasaulyje daugiau kaip 80 tūkstančių užsikrėtusių ir daugiau kaip du su puse tūkstančio mirusių.

Sausio pradžioje stumbrės žūtimi pasibaigusios politikų ir verslininkų medžioklės vadovas sako, kad gyvūną tikrai nušovė Utenos rajono politikas, narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje sustabdęs Jonas Slapšinskas. Medžioklės vadovas Jonas Leika dalyvavo šiam klausimui aptarti skirtame neeiliniame Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Jo metu paaiškėjo, kad po incidento policija nepatikrino J. Slapšinsko blaivumo, o niekas kitas neturėjo teisės to daryti.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas neinicijuos parlamentinio tyrimo dėl Seimo nario Vytauto Bako pateiktos medžiagos. Tai pareiškęs komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas tikina, kad nesiimti tyrimo nuspręsta uždarame posėdyje išklausius Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Generalinė prokuratūros vadovų.

Klaipėdoje teisiami du paaugliai, apiplėšinėję kitus paauglius ir grasinę jiems. Nepilnamečiai plėšikai iš parduotuvės vogė cigaretes, įsibrovė į kioską, kėsinosi pagrobti moters rankinę.

Kauno valdantieji į Tarybos posėdžio darbotvarkę neįtraukė opozicijos siūlymo atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse.

Alytuje iškils Pasaulio taikos gongas. Jį Alytui dovanoja Indonezija. Tokių gongų pasaulyje dabar yra 12. Alytuje gongas turėtų suskambėti rugsėjo 21-ąją, Tarptautinę taikos dieną. Kur jis bus pastatytas, spręs alytiškiai.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau