Labas rytas, Lietuva II d. Tyrėjai aptiko dar vieną galvosūkį švietimo ministrui – kas 4-oje mokykloje trūksta mokytojų

Pedagogų poreikio tyrimą atlikę Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai nustatė, kad Lietuvos mokyklose trūksta daugiau nei 300 mokytojų. Norint paskatinti studentus rinktis mokytojo profesiją, jau nuo kitų mokslo metų ketinama įsteigti papildomas stipendijas. VDU profesorius Juozas Augutis sako, kad mokyklose yra sutrikusi kartų kaita ir neatsiradus jaunų specialistų atsiranda mokytojų trūkumas, o VDU Švietimo akademijos vicekanclerė Lina Kaminskienė teigia, kad bent 20 proc. jaunų mokytojų rinkoje turėtų būti būtinybė.

Rio de Žaneire – sambos fiesta, kurioje varžėsi elitinės sambos mokyklos. Vertinta dalyvių choreografija, dainavimas, atmosfera. Pasirodymui dalyviai ruošiasi ilgus mėnesius.

Jau greitai LRT RADIJAS kiekvieną klausytoją sveikins naujais radijo šaukiniais, kurie įrašomi kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Eteryje kelios dešimtys naujų šaukinių nuskambėti turėtų kovo 11-ąją, Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį.

Gabijos Lunevičiūtės atmintyje giliai įstrigs Vilnius, mat jos rankose – šviežiai „iškepta“ knyg. Apie dvylika pasivaikščiojimų po XX amžiaus Vilnių – miestą, kokio jau nebėra – tokį vaizdą ji sudėjo į knygą „Vilniaus atminties punktyrai“. Autorė sako, kad ruošiantis ekskursijoms ji pasigedo faktus liudijančių žmonių pasakojimų arba potyrių, kuriuos stengėsi ir atrasti.

Skulptūros iš žilvičių. Nors VU Botanikos sodas miega, jame vis tiek gausu įdomybių. Vilniaus universiteto Botanikos sodas miega žiemos miegu, bet mes jus kviečiame pasigrožėti jo darbuotojos Vidos Raubienės sukurtomis skulptūromis. Apie viską – išsamiau reportaže.

Laidą užbaigia spaudos apžvalga ir konkursai.

Ved. Ugnė Siparė.