Laba diena, Lietuva. Koronavirusas grūmoja ir toliau: ar pavyks Italijai surasti „nulinį pacientą“, nuo kurio prasidėjo viruso protrūkis?

Po neįtikėtinai staigaus užsikrėtimo koronavirusu šuolio, kai per porą dienų susirgusiųjų skaičius nuo 6 pasiekė 200, laidoje kalbamės su Italijoje, Florencijoje, gyvenančia lietuve Neringa Budryte.

Nerimaujant dėl koronaviruso, kalbamės su infekcinių ligų epidemiologu Pauliumi Gradecku. Ar gali būti, jog viruso protrūkis įvyko gydymo įstaigoje neatpažinus Covid-19 užsikrėtusio asmens?

Dėl Šiaurės Italijoje sparčiai plintančio koronaviruso Lietuvos oro uostų atstovai pirmadienį susitiko su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais aptarti papildomų apsaugos priemonių. Laidoje – komentarai po susitikimo.

Donaldas Trumpas vieši Indijoje – kokie yra jo vizito tikslai, klausiame užsienio naujienų redaktoriaus Igno Kinčino.

Po nusivylimo kupinų rungtynių su Belgijos rinktinės krepšininkais, šiandien lietuvių laukia nauja kova – su čekais. Kas įvyko nesėkmės metu ir ko tikėtis iš rungtynių, klausiame sporto žurnalisto Ryčio Kazlausko.

Kaip ir kiekvieną pirmadienį – politologo Lino Kojalos įžvalgos. JAV rinkimų kovoje demokratų pusėje į priekį įsiveržęs Bernie Sandersas, tačiau kovoje su juo vis dar yra ir „ponas Niekas“, ir Joe Bidenas. Vis dėlto, kad ir koks būtų demokratų lyderis, politologas pripažįsta – kovoti su Donaldu Trumpu bus labai sunku. Taip pat Kojala apžvelgia ir tai, kas praeitą savaitę vyko Briuselyje.

Britė Jane Mclelland su vėžiu susidūrė ne kartą. Susirgo pati, nuo šios ligos mirė jos mama, dar vėliau Jane išgirdo ketvirtosios stadijos diagnozę. Jau 16 metų britė yra remisijoje, bet savo atvejo ji nevadina stebuklingu. Už tokių stebuklų slypi sunkus darbas – teigia moteris ir dalijasi patirtimi.

Šį savaitgalį Lietuva buvo įvertinta tarptautiniu mastu – tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ šalį įvertino A+ skolinimusi reitingu. Kokią žinią šis įvertinimas siunčia pasauliui apie Lietuvos ekonomiką, klausiame „Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio.

Kovo 11-osios akto signatarų prisiminimai. Zigmas Vaišvila atkreipia dėmesį į šio dokumento unikalumą – Lietuva vienintelė iš Sovietų Sąjungos 90-aisiais paskelbė nepriklausomybę ir dėl to Maskvos dėmesys Lietuvai buvo didžiausias. Z. Vaišvila prisimena, kad dar 88-aisiais Sąjūdis apsisprendė, jog nepriklausomybės siekis bus taikus, per rinkimus.

Jau greitai LRT RADIJAS kiekvieną klausytoją sveikins naujais radijo šaukiniais. Juos šiandien įrašinėja Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, o eteryje jie nuskambėti turėtų Kovo 11-ąją, Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau