Labas rytas, Lietuva I d. Nesaldi žinia: pasaulinį cukraus trūkumą lydi jo kainų kilimas

Vasario 24-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ tradiciškai pradedama nuo trumpos naujausių žinių apžvalgos. Šįkart pastaroji – su Aiste Plaipaite.

Why Don`t We – „Big Plans“.

Ugningosios salsos ritmais judančios merginos tikina: išmokti daryti špagatą galima ir per savaitę. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pats metas rubrikai „Ryto mankšta“. O ji šįkart bus nenuginčijamai ugninga ir energinga – studijoje kartu su kolegėmis, zumbos trenerėmis Viktorija Juknevičiene ir Kamile Narkute, vieši „Salsation Elite“ trenerė Kamilė Mazrimė. Esminis žodis – salsa! Pajudėkime kartu.

Saulius Prūsaitis – „Namo reiks pareit“.

Mara ruošiasi savaitės trukmės kelionei geresnio gyvenimo link: dramblė buvo išvaduota iš cirko. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – smagus vaizdo siužetas iš užsienio. Dramblė Mara ruošiasi kelionei iš Argentinos į Braziliją. Ekspedicija užtruks apie savaitę. Mara buvo išvaduota iš cirko – ji įsikurs dramblių prieglaudoje, kur jos lauks geresnės gyvenimo sąlygos.

Norint atrodyti stilingai, nebūtina turėti tunto skirtingų drabužių: ar žinote, kas yra spintos kapsulė? Artėjant pavasariui, ne vienas norėtų atnaujinti spintos turinį. Norint atrodyti stilingai, nebūtina turėti kelias dešimtis skirtingų drabužių. „Užtenka vos kelių“, – sako stilistė Milda Glebutė ir įvardija, kas yra spintos kapsulė. Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Užklupus ligai rūpinamės sveikata, bet ne visada – savo teisėmis: ties kuo dažniausiai kliūna pacientai? Natūralu: kai užklumpa liga, rūpinamės sveikata, bet neretai pamirštame savo, kaip pacientų, teises. Kas mums priklauso, o kas – ne? Kaip turėtų būti ir kaip yra? Dalį pacientų teisių aptariame LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje, kur vieši Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė.

Ieva Narkutė – „Šviesos“.

Cukraus trūkumas – ne tik pranašaujamas, bet jau ir jaučiamas: žaliavos kaina pirmąkart per dešimtmetį kilo. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis apie cukrų, mat prognozuojama, kad šiemet jo gali trūkti. Cukraus, kaip žaliavos, kaina pirmą kartą per dešimtmetį pakilo. Plačiau apie tai – į studiją užsukęs LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Signataras Zigmas Vaišvila prisimena: Sąjūdis dar 88-aisiais nusprendė, kad nepriklausomybės siekis bus taikus. O dabar – Kovo 11-osios akto signatarų prisiminimai. Zigmas Vaišvila atkreipia dėmesį į šio dokumento unikalumą – Lietuva vienintelė iš Sovietų Sąjungos 90-aisiais paskelbė nepriklausomybę ir dėl to Maskvos dėmesys Lietuvai buvo didžiausias. Z. Vaišvila prisimena, kad dar 88-aisiais Sąjūdis apsisprendė, jog nepriklausomybės siekis bus taikus, per rinkimus.

Pabaigai – trumpa spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi. Tarp publikacijų – ir portalo LRT.LT tekstas „Teismų maratone besisukantis gydytojas Saladžinskas atviras: siekdamas padėti kitiems, sudegi pats“.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau