Laba diena, Lietuva. Populiarėjantys bėgimo renginiai: kiek jie kainuoja ir kiek galima iš jų uždirbti?

Kaip ir kiekvieną savaitę – politinių įvykių apžvalga, kurią pristato politologė Rima Urbonaitė. Akiratyje – ir Sauliaus Skvernelio asfaltuojamo kelio istorija, bendros politikų ir verslininkų medžioklės bei politinių sąrašų lyderiai.

Europos lyderiai antra diena mėgina rasti kompromisą, koks turėtų būti ateinančių septynerių metų bendrijos biudžetas. Tiesiogiai iš Briuselio – LRT žurnalistas Edvardas Špokas.

Prieštaringų knygų leidyba – pasirodo, jog Vilniaus knygų mugėje galima rasti Mao Zedongo „Raudonoji knyga“, vadinama viena pavojingiausių knygų pasaulyje, o ją išleidusios leidyklos planuose – ir Hitlerio „Mein Kampf“. Situaciją komentuoja profesorius Gintautas Mažeikis, kritiškai vertinantis tokias marketingo strategijas.

Visame pasaulyje auga bėgimo, maratonų vajus – juo naudojasi ir verslininkai, kadangi jų dalyviai yra išsilavinę, daugiau pinigų turintys žmonės. Kiek pinigų atneša šių bėgimų organizavimas ir kiek – atsieina? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – iš LRT žurnalistės Jurgitos Čeponytės lūpų.

LRT rodo susitikimus su Kovo 11-osios Akto signatarais. Jonas Tamulis prisimena, kad tuomet norėjosi visko greitai ir užtikrintai – pripažįsta, kad būta naivumo. Tačiau sako, kad svarbiausias dalykas, tai prieš tris dešimtmečius visiems Lietuvos vaikams padovanotas pasaulis.

Europos Sąjungai tęsiant derybas dėl Bendrijos biudžeto laukiama naujo pasiūlymo. Situaciją komentuoja Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narė Rasa Budbergytė.

Alytus didžiuojasi aukščiausiu Baltosios Rožės tiltu per Nemuną. Tačiau prieš pustrečių metų nušliaužė tilto šlaitas, įrašytas į kultūros paveldo registrą.Alytaus miesto savivaldybė iki šiol nesutaria su bendrove, stačiusia tiltą, kas kaltas dėl broko ir kas privalo sutvarkyti šlaitą. Šlaito nuošliauža, beveik 30 metrų ilgio ir pusantro gylio, tikrai nepuošia aplinkos. Plačiau pasakoja Kultūros paveldo departamento atstovas Alius Baranauskas ir Alytaus vicemeras Šarūnas Klėgeris.

Vokietijoje prasidėjo jau 70-oji Berlynalė – kaip pripažįstama, tai yra labiausiai politizuotas kino festivalis, vykstantis Europoje. Apie tai, kas jame vyksta šiais metais, po Hanau mieste įvykusios tragedijos, pasakoja LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Artėja Užgavėnės. Ši šventė ypač mėgstama Žemaitijoje, kur vis dar švenčiama dvi dienas. Žemaičiai turi sukaupę ir išskirtinę Užgavėnių kaukių kolekciją, kurią išvysti galima Plateliuose. Čia įkurtame vieninteliame Lietuvoje Užgavėnių kaukių muziejuje saugoma keli šimtai kaukių, vadinamų „lėčynomis“.

Aukso ir sidabro medalius iš pasaulio kulinarijos olimpiados į Lietuvą parvežę virtuvės meistrai sako kelias naktis nemiegoję, kad olimpiados teisėjams pristatytų penkių patiekalų vakarienę ir Lietuvą simbolizuojančius desertus. Gaminant kiekvieną patiekalą buvo privaloma pademonstruoti ne mažiau kaip 10 įvairių gamybos technikų. O produktai gaminiuose negalėjo kartotis. 200 konkurentų savo kategorijose įveikę virtuvės šefai teisėjus vaišino beržų sulos sultiniu ir lietuvišką mišką ar sodą atkuriančiais desertais.

Šįvakar Vilniuje prasidės ledo skulptūrų festivalis.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau