Ryto allegro. Vilniaus knygų mugė: ar iš tiesų patikrinto formato neatsisakančiai mugei pavyksta išsivaduoti iš formulių?

Prasideda 21-oji Vilniaus knygų mugė, šiemet ketinanti atminti Joną Meką ir besivadovaujanti jo mintimi: „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Ar iš tiesų patikrinto formato neatsisakančiai mugei pavyksta išsivaduoti iš formulių? Ar įtakos renginio kokybei nepadarė metų pradžioje pasigirdusios kalbos dėl sumažinto finansavimo? Pokalbis su Lietuvos Kultūros Instituto direktore Aušrine Žilinskiene ir Lietuvos leidėjų asociacijos vykd. direktore Rūta Elijošaityte-Kaikare.

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

Poezijos rinkinio „Atrakintas dienoraštis“ (sudarytojas Mindaugas Kvietkauskas, išleido LLTI) autorė Matilda Olkinaitė nužudyta per Holokaustą Rokiškyje, o rankraštį daug metų saugojo Irena Veisaitė. Vytenės Muschick pasakojimas apie knygos istoriją.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Meno ir mokslo laboratorija“ pristato pirmąją metų premjerą – režisieriaus Pauliaus Markevičiaus spektaklį „Plutonas“ pagal dramaturgo Alisterio McDowallo pjesę. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje rodomas spektaklis – tai į kosmosą perkelta žmonių santykių drama. Pokalbis su režisieriumi studijoje.

Kodėl menų programų studentai papildomai studijoms gali išleisti tūkstančius eurų? Birutės Rutkauskaitės pasakojimas.

Dirigentui Gintarui Rinkevičiui – 60.

Ved. Indrė Kaminckaitė.