Kultūros diena. Maestro Gintaras Rinkevičius šventiniam koncertui pasirinko išskirtinį kūrinį – Arnoldo Schoenbergo „Gurre-Lieder“

LRT TELEVIZIJA

2020.02.19 18:23

Šįvakar „Kultūros dienoje“:

Beveik 300 atlikėjų scenoje: Dirigentas Gintaras Rinkevičius kviečia į jubiliejinį koncertą. Vienas iškiliausių Lietuvos menininkų maestro Gintaras Rinkevičius švenčia jubiliejų ir kviečia į šventinį koncertą. Šiai iškilmingai progai Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas pasirinko išskirtinį kūrinį – vieno įtakingiausių XX a. austrų
kompozitorių Arnoldo Schoenbergo „Gurre-Lieder“ solistams, chorams ir simfoniniam orkestrui.

Grafika, įkvėpta šokio, judesio ir kūniškumo. Norintys pasimėgauti grafikos meno įvairove kviečiami į Šiaulius, kur eksponuojami šimtai tradicinės ir modernios grafikos darbų. Po keliasdešimties metų pertraukos į Šiaulius grįžusi Jūratė Stauskaitė pristato šokio, kūniškumo ir judesio įkvėptą grafiką. Tačiau jau kurį laiką savo kūrybos nesutalpinanti į šią techniką, Stauskaitė pristato ir plačiose galerijos erdvėse puikiai derančius didžiuosius savo piešinius. Jos kūrybą papildo ir Frankofonijos dienai skirti paryžiečių menininkų darbai.

Konkrečių aplinkos erdvių vaizdai, ir žmogaus pėdsakų nebuvimas: fotografija Goethe's institute. Goethe‘s institutas Vilniuje atnaujino savo erdves ir pradeda holo galerijos programą, kurios prologas – Würzburge gimusio ir Berlyne gyvenančio fotografo Juliano Faulhaberio paroda „Ideal spaces“. Šia ekspozicija Goethe‘s institutas siekia būti atviresniu visuomenei ir inspiruoti intensyvesnį dialogą su vokiečių kultūra besidominčia bendruomene.

Žinia iš užsienio. Nedidelio Alentauno miesto Pensilvanjos valstijoje muziejus negali atsidžiaugti. Jo kolekcijoje esantį „Jaunos moters portretą“ tikrai tapė vienas garsiausių pasaulio dailininkų – didysis Rembrandtas van Rijnas. Muziejus dėl to neabejojo, kai 1961 metais įsigijo XVII a. paveikslą, bet Rembrandto kūrybos tyrėjų grupė užginčijo, esą tapė ne pats olandų meistras, o vienas iš jo mokinių. Portretą išsiuntė į Niujorko universitetą ir nepriklausomi ekspertai patvirtino – tai tikrai Rembrandto kūrinys. Kol kas paveikslas laikomas Alentauno muziejaus saugykloje, bet greitai jį vėl galės išvysti muziejaus lankytojai.

Laidos svečias – Motiejus Čaplinskas. Pokalbis su juo apie „TĖTĖ 2020“ – alternatyvios muzikos apdovanojimus.

Vedėja: Gerūta Griniūtė