Laba diena, Lietuva. Pirmieji Bloombergo debatai – ar milijardierius pajėgus mesti iššūkį Trumpui?

Jaunystės kultas darbo rinkoje. Vyriausybė svarsto didinti vyresnių nei 45 metų amžiaus žmonių užimtumą, suteikdama juos įdarbinusiems darbdaviams tūkstantines išmokas, o susikūrusiems darbo vietą patiems – iki 18,8 tūkst. eurų. Darbdavių atstovas Danas Arlauskas pripažįsta, kad darbdaviai yra linkę rinktis jaunesnius, o dėl to dalis vyresnio amžiaus žmonių, net ir turintys aukštąjį išsilavinimą, – turi dirbti pardavėjais. Galimą naujovę komentuoja socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei Užimtumo tarnybos direktorė Ligita Valalytė.

Bibliotekos (ne)laukia knygų. Prieš beveik metus Adomo Mickevičiaus bibliotekai nebuvo skiriamos lėšos. Įstaiga negalėjo įsigyti elementarių higienos prekių. A. Mickevičiaus bibliotekos direktorė Emilija Banionytė teigė nesitikėjusi iš ministro sulaukti konkrečių skaičių, tačiau džiaugėsi sužinojusi, jog Kultūros ministerija ruošiasi bibliotekai padėti finansiškai. Kaip bibliotekai sekasi šiandien? Į klausimą atsakys studijoje viešinti Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė.

Kinologų pratybos oro uoste. Kauno oro uoste visą savaitę vyksta tarnybinių šunų mokymai. Juose dalyvauja 11 policijos, viešojo saugumo tarnybos, muitinės tarnybinių šunų. Jie mokomi aptikti draudžiamas medžiagas. Kartu su kinologais šunys tikrina keleivių bagažą, stebi patikrų zonas.

Milijardieriaus iššūkis: Bloombergas prieš Trumpą. Niujorko verslo magnatas ir buvęs šio miesto meras Michaelas Bloombergas pasakė sieksiąs tapti Demokratų partijos kandidatu artėjančiuose Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rinkimuose. Kaip jam sekasi demokratų rinkimuose, domėjosi LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai. Signataras Albertas Šimėnas sako, kad prieš tris dešimtmečius atkurta nepriklausomybė padėjo pamatą, kurio sugriauti neįmanoma. Jis prisimena tuometį neapibrėžtumą, politinį, ekonominį ir karinį spaudimą. Jis sako, kad dar reikia laiko įvertinti to meto sprendimus, nes jie atitiko laikmetį ir kilusius iššūkius.

Knygų mugė: skaitytojų skonis keičiasi. Jau rytoj prasidės Vilniaus knygų mugė. Joje, kaip visada, masės žmonių, mėgstančių knygas, muziką bei įvairiausias veiklas. „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešinti Leidėjų asociacijos valdybos narė Lolita Varanavičienė sako, kad šis renginys ne tik skaitytojams, bet ir leidėjams yra pasitikrinimo ir išbandymų metas. Taip pat L. Varanavičienės teigimu, prieš einant į knygų mugę būtina pasidomėti šių metų programa – visgi laukia daugiau nei 600 renginių.

Paskirtas Kauno arkivyskupas. Popiežius Pranciškus Kauno arkivyskupu paskyrė vyskupą Kęstutį Kėvalą, trečiadienį pranešė Lietuvos vyskupų konferencija. Jis sako, kad naujos pareigos jam buvo gan netikėtos, kartu tai – ir milžiniška atsakomybė bei pasitikėjimas. „Laba diena, Lietuva“ komanda pakalbino Kęstuti Kėvalą.

Lietuvos lazerių kūrėjų pasiekimai. Trys Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centro profesoriai šiais metais buvo įvertinti Lietuvos nacionaline mokslo premija. Lietuva garsėja savo pasiekimais lazerių srityje ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Mokslininkai sako, kad jų sukauptas žinias galima būtų panaudoti organų auginimui, kuriant rentgeno aparatus ir dar įvairiausiais kitais būdais. LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Urtė Korsakovaitė pakalbino VU Lazerinių tyrimų centro profesorius dr. Audrių Dubietį ir dr. Miką Vengrį.

Auksarankis meistras iš Ramučių. Kauno rajone, Ramučiuose, gyvenantis automobilių lyginimo meistras Kazimieras Stankevičius sulaukė ne vieno pripažinimo už Atlanto. Visai neseniai Floridoje vykusioje tarptautinėje parodoje įvertinti jo sukurti įrankiai, o apgadintus automobilius į Ramučius veža klientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų Europos šalių ar Amerikos.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.