Žinios. Vyriausybė palieka galioti Aurelijaus Verygos įvestą pirmojo pigiausio kompensuojamojo vaisto tvarką

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, dabar opozicijoje dirbantis Vytautas Bakas trečiadienį prabilo apie vienos Lietuvos saugumo institucijos kišimąsi į politinius procesus ir pasiūlė atlikti parlamentinį tyrimą. Trumpai pristačius situaciją Seimo valdybai, ši nutarė susirinkti į uždarą posėdį. Tiesa, vėliau nutarta sprendimą dėl tyrimo priimti kitą savaitę.

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui, kuris palieka galioti ministro Aurelijaus Verygos įvestą pirmojo pigiausio kompensuojamojo vaisto tvarką.

Po to, kai Vilniaus oro uoste kone dvi savaites stovėjo orlaivis, siejamas su Rusijos prezidento draugu, oligarchu Jevgenijumi Prigožinu, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva pati ekonominių sankcijų asmenų turtui taikyti negali. Todėl Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas prašys, kad oligarchui ir jo turtui sankcijos būtų taikomos Europos Sąjungos mastu.

Vyriausybė svarsto didinti vyresnių nei 45 metų amžiaus žmonių užimtumą. Juos įdarbinusiems darbdaviams 6 mėnesius svarstoma mokėti specialias išmokas – vidutiniškai 910 eurų negrąžintiną darbo užmokesčio dalies kompensaciją, o patiems susikūrusiems darbo vietą – beveik 19 tūkstančių išmoką.

Teisėsauga trečiadienį pranešė, kad sulaikė Druskininkų aplinkosaugininką, įtariamą reikalavus kyšio už siūlymą uždangstyti žemės ūkio užteršimą statybinėmis atliekomis. Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą paskelbta Kauno apygardos prokuratūroje.

Paaštrėjusią padėtį Ukrainos rytuose, ties fronto linija, svarstė Jungtinių Tautų Saugumo taryba. Skubus jos posėdis buvo sušauktas Kijevo iniciatyva po to, kai per įnirtingus susišaudymus su Rusijos remiamais separatistais žuvo vienas ukrainiečių karys, dar keturi buvo sužeisti.

Prieš pirminius šeštadienio rinkimus Nevadoje, Jungtinių Valstijų demokratų partijos nominacijos į prezidentus siekiantys demokratai šiandien vėl susigrums debatuose. Nors į varžybas dar oficialiai neįsitraukė, debatuose pirmą kartą pasirodys apklausose į viršų šovęs buvęs Niujorko meras, milijardierius Michaelas Bloombergas.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priėmė Japonijos delegaciją, atvykusią į Lietuvą paminėti humanisto Chiunės Sugiharos metų. Susitikime dalyvavo ir Chiunės Sugiharos sūnus Nobukis Sugihara.

Popiežius Pranciškus Kauno arkivyskupu paskyrė vyskupą Kęstutį Kėvalą. Iki šiol Kėvalas ėjo Telšių vyskupo pareigas. Anksčiau Kauno arkivyskupo pareigas beveik ketverius metus ėjęs Lionginas Virbalas iš jų atsistatydino pernai kovą. Virbalas tuomet pranešė, kad sprendimą lėmė sveikatos problemos.

Entuziastai traukia į Suomijos šiaurę stebėti šiaurės pašvaistės, kai dangus nusidažo žalia spalva, pereina į rožinę ir įspūdingai mirguliuoja. Šie vaizdai buvo užfiksuoti Laplandijoje, netoli Norvegijos ir Suomijos pasienio.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau