Bakas prabilo apie vienos Lietuvos saugumo institucijos kišimąsi į politinius procesus: Pranckietis situaciją laiko rimta

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, dabar opozicijoje dirbantis Vytautas Bakas trečiadienį prabilo apie vienos Lietuvos saugumo institucijos kišimąsi į politinius procesus ir pasiūlė atlikti parlamentinį tyrimą. Trumpai pristačius situaciją Seimo valdybai, ši nutarė susirinkti į uždarą posėdį.

V. Bakas teigia įtartinos informacijos gavęs 2019 metų pradžioje, kai vadovavo NSGK. Pasak jo, vienoje iš nacionalinį saugumą užtikrinančių institucijų „nesant įstatyme numatytų pagrindų renkama informacija apie asmenis naudojantis institucijai suteiktomis galimybėmis“ ir „daromas galimai neteisėtas poveikis šalies vidaus politiniams procesams“. Tai rašoma LRT.LT turimame Seimo nario rašte parlamento valdybai. Politikas teigia kreipęsis į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), tačiau sausio pabaigoje gavęs atsakymą, jog ikiteisminis tyrimas nepradėtas. Jis pasiūlė į Seimą iškviesti generalinį prokurorą Evaldą Pašilį ir STT vadovą Žydrūną Bartkų, spręsti dėl parlamentinio tyrimo ir imtis kitų priemonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.