Ryto allegro. VDA garbės daktarės vardas suteikiamas Kristinai Sabaliauskaitei, o profesorės – Birutei Žilytei

Ryto allegro

2020.02.19 08:08

Ryto allegro. VDA garbės daktarės vardas suteikiamas Kristinai Sabaliauskaitei, o profesorės – Birutei Žilytei

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Prieš dešimt metų susimąsčiau, o ką iš tiesų aš galiu padaryti svaraus žmonėms, kurie kūrė mūsų istoriją. Todėl ir susidomėjau laisvės karių – partizanų uniformomis“, – apie parodą „Laisvės kariai“ pasakoja dizaineris Giedrius Paulauskas.

Kultūros naujienų apžvalga spaudoje.

Pusę amžiaus Šilutės Hugo Šujaus muziejuje saugotas šišioniškės Hertos Gelžus XIX a. pabaigoje rašytas receptų sąsiuvinis tapo knyga – „Klaipėdos krašto kulinarinio paveldo atradimai“.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie mįsles. Seniau jaunam žmogui pateikus su seksualumu susijusią mįslę iš jo atsakymų buvo sprendžiama, ar jis jau subrendęs ir pasirengęs savarankiškam gyvenimui.

VDA garbės daktarės vardas suteiktas menotyrininkei, rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei, o garbės profesorės – dailininkei Birutei Žilytei-Steponavičienei. Pokalbis su K. Sabaliauskaite ir B. Žilyte – apie akademiją, meilę Vilniui ir Lietuvą po trisdešimties nepriklausomybės metų.

Protų kovų vedėjas Robertas Petrauskas sako, kad po intelektualinio žaidimo žmonės namo negrįžta nei protingesni, nei kvailesni. Kaip ir kodėl protas pailsi protų mūšyje?

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.