Labas rytas, Lietuva II d. Kovo 11-ąją skaičiuosime trisdešimtus nepriklausomybės metus – kaip Lietuva išlaikė demokratijos egzaminą?

Antrąją dalį pradėkime nuo ypatingos šventės. Kovo 11-oji – jau ne už kalnų. Tik šįkart – jubiliejus. Laisvi esame jau 30 metų. Kaip šią datą paminėti? Apie tai pokalbis su Lietuvos įvaizdžio grupės vadovu Mariumi Gursku bei kultūros istoriku doc. dr. Aurimu Švedu.

„Stop kadras“. Keliaukime į Kopenhagą. Joje tamsiausią metų mėnesį prasideda šviesų festivalis. Festivaliui paruošta 60 instaliacijų. Jos išdėliotos visame mieste, taip pat ir tarp kanalų. Šiemet festivalis vyksta jau 30-ą kartą.

Makramė menas. Po šviesų – prie galimybių ir patarimų. Kaunietė Deimantė Meilutė-Ganusauskienė žino – pradėti savą veiklą be palaikymo sunku, bet ilgainiui atsiranda ir aplinkinių susidomėjimas, ir bendraminčių. Deimantė pina makramė arba kitaip – riša tekstilės darbus iš mazgų. Ir tvirtina, kad šiai technikai yra keli tūkstančiai metų, o jos mintis ji tiesiog užvaldžiusi.

Kviečiame susipažinti su gestų kalba. Studijoje – gestų kalbos vertėja Anželika Teresė. Ji žiūrovams papasakos pagrindinius šios kalbos principus. Anot vertėjos, gestų kalboje nėra žodžių, yra tik sąvokos. Vienas iš šios kalbos išskirtinumų – didžioji gestų dalis yra motyvuoti. Laidos viešnia aiškina, kad tai reiškia, jog gestas yra labai panašus į realiai esantį objektą.

„Stop kadras“. „Reaktyvinis žmogus“ žmogus skraido virš Dubajaus pakrantės. Prancūzas taip gali pakilti 1 800 m. virš jūros lygio. Sparnai leidžia jam pasiekti 400 km/val. greitį. Parodomajam skrydžiui reikėjo 50 bandomųjų kilimų.

Sijonas iš senų marškinių. Tvari mada vis labiau įsigali mūsų kasdienybėje. O daiktus naudoti ne po kartą – labai madinga. Taip saugome gamtą ir jos išteklius. Šį rytą kviečiame į pamoką. Iš trikotažinių marškinėlių galima pasiūti puikų ir patogų sijoną.

Antroji spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi.

Ved. I. Andriukevičius.