Labas rytas, Lietuva I d. Šiluma neužmigdė parazitų: taip ir nepasibaigusio erkių sezono pavojai grasina ne tik lauke, bet ir nepasterizuotame piene

LRT TELEVIZIJOS eteryje – vasario 19-osios rytas, dedikuotas šokolado su mėtomis dienai. Kad rytas taptų dar saldesnis ir įdomesnis, laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oji dalis paruošė naudingų bei informatyvių temų.

Makramė menas.
Po tradicija tapusių žinių bei spaudos apžvalgų – prie galimybių ir patarimų. Kaunietė Deimantė Meilutė-Ganusauskienė žino – pradėti savą veiklą be palaikymo sunku, bet ilgainiui atsiranda ir aplinkinių susidomėjimas, ir bendraminčių. Deimantė pina makramė arba kitaip – riša tekstilės darbus iš mazgų. Ir tvirtina, kad šiai technikai yra keli tūkstančiai metų, o jos mintis ji tiesiog užvaldžiusi.

Sijonas iš senų marškinių.
Tvari mada vis labiau įsigali mūsų kasdienybėje. O daiktus naudoti ne po kartą – labai madinga. Taip saugome gamtą ir jos išteklius. Šį rytą kviečiame į pamoką. Iš trikotažinių marškinėlių galima pasiūti puikų ir patogų sijoną.

Kalendorius.
Šiandien sveikinimus siunčiame soul ir pop atlikėjui Seal'ui, geriausiai žinomam dėl dainų „Crazy“, „Kiss from a Rose“ ir „Love’s Divine“. Šiandien jam sukanka 57-eri.

„Baltieji rūmai ir Lietuva“.
Studijoje – Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, kuris pristato savo naująją knyga – „Baltieji rūmai ir Lietuva: Bushas, Obama, Trumpas...?“. Knygos autorius sako, kad tai istorija apie Lietuvos ir JAV santykius per pastaruosius kelis dešimtmečius ir bandymas pažvelgti į Amerikos užsienio politiką, klausiant, ar ji ir toliau bus tokia svajinga, linkusi būti aktyvi visame pasaulyje, ar sugrįš namo pagal Donaldo Trumpo šūkį „Amerika pirmiausiai“.

Reaktyvinis žmogus.
Dubajuje užfiksuotas dar vienas sėkmingas žingsnis absoliučiai autonomiško žmogaus skrydžio link. Vasario 14-ąją pilotas Vince`as Reffetas Dubajaus padangėje šovė į 1800 metrų aukštį. Atsiplėšti nuo žemės su reaktyviniais varikliais varomu sparnu prancūzui pavyko stovint ramiai ant pakilimo tako. Prieš Dubajuje vykusią parodą „EXPO 2020“, po kurios ir vyko skrydis, manyta, kad jam reikia specialios pakeltos platformos.

Šilta žiema – erkių rojus.
Šios žiemos sindromas – šiluma – panašu, veikia tiek į gerąsias, tiek į blogąsias puses. Pastarąja tapo ir Lietuvos problema – taip ir nepasibaigęs erkių sezonas, grasinantis savo ligomis. Anot ULAC direktoriaus Sauliaus Čaplinsko, pabudusių erkių nėra, yra tik neužmigusios. Jis sako, kad šiuo metų laiku jau erkes namo galime parnešti ne tik mes, bet ir mūsų augintiniai, o užsikrėtus visai šeimai galime įtarti net ir nepasterizuotą pieną.

Kovo 11-osios signatarai.
Signataras Albertas Šimėnas sako, kad prieš tris dešimtmečius atkurta nepriklausomybė padėjo pamatą, kurio sugriauti neįmanoma. Jis prisimena tuometį neapibrėžtumą, politinį, ekonominį ir karinį spaudimą. Jis sako, kad dar reikia laiko įvertinti to meto sprendimus, nes jie atitiko laikmetį ir kilusius iššūkius.

Į-ąją dalį užbaigia dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ignas Andriukevičius.