Laba diena, Lietuva. Vilniui klijuojamas oro balionų sostinės titulas gali ir „atlipti“: numatomi skriejimo padange ribojimai

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su partijų lyderiais. Antradienį šalies vadovas susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu. Spaudos konferencijoje Landsbergio išsakytas mintis komentuoja Karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė.

Kovo 11-osios Akto signatarų prisiminimai. Gediminas Šerkšnys sako, kad apsisprendus skelbti nepriklausomybę buvo svarstoma kiek Lietuva išsilaikys. Šerkšnys sako buvęs tarp optimistų – prognozavęs kad nepriklausomybė truks tris savaites. Dabar jis sako, kad sunku buvo įsivaizduoti, kad Lietuva taip pasikeis ir tiek pasieks per tris dešimtmečius.

Aplinkos ministras ragina išsklaidyti abejones dėl interesų konflikto, kai vakar buvo pranešta, kad sausio pradžioje kartu su stumbrę nušovusiu Utenos rajono tarybos nariu Jonu Slapšinsku medžioklėje dalyvavo įtakingi politikos ir verslo atstovai. Apie tai studijoje kalba Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas bei BNS Lietuvos naujienų vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė.

Prekybos tinklui „Lidl“ antradienį paskelbus, kad atsisako vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių, kiti prekybos tinklai taip pat sako turintys su aplinkosauga susijusių planų. Pokalbis su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika.

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis šeštadienį perspėjo, kad komunikacijų bendrovė „Huawei“ kelia grėsmę NATO, ir paragino sąjungininkes Europoje neleisti bendrovei dalyvauti kuriant jų naujus 5G ryšio tinklus. Apie tai – LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas.

Vilnius gali netekti oro balionų sostinės titulo – kuriami nauji ribojimai, kurie dar labiau suvaržytų balionų sklendimą sostinės padange. Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešintis Lietuvos oreivių federacijos prezidentas Vytautas Sviderskis atskleidžia: „Pagal draudžiamų skraidyti oro zonų skaičių Lietuva užima trečią vietą Europoje. Tiesa, nors nuolat inicijuojame draudžiamų zonų skaičiaus mažinimą, į draustiną sąrašą įtraukiamos vis naujos oro erdvės.“

Lietuvos mokyklose kasmet rengiamas konkursas „Mūsų eksperimentas“. Apie gamtos, tiksliųjų mokslų ir menų simbiozę – Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis ir Mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkė Ingrida Kučiauskienė.

Kokia buvo Lietuvos karinė aviacija? Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius Mindaugas Kavaliauskas pasakoja: „Lietuvai tapus nepriklausoma, karinės aviacijos subūrimas padėjo mums išlikti Nepriklausomybės kovose.“

Deimantai, rubinai, safyrai ir perlai – tai brangakmeniai, kurios labiausiai vertino Lietuvos valdovai. Kolegos pravėrė Valdovų rūmų lobyno duris, kuriame archeologų atrasti papuošalai, kurie šiandien atskleidžia kilmingųjų mėgtą prabangą ir virusias aistras valdovų menėse.

Viktorijos ir Alberto muziejuje, Londone, atidaryta automobilių paroda, kurioje pastarųjų istorija – it ant delno.

Ved. D. Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau