Labas rytas, Lietuva I d. Vilniaus gimdymo namų direktorė: sunku žinoti, kiek yra geriančių nėščiųjų – sužinome tik apie tas, kurios atvyksta su promilėmis

Vasario 18-oji, antradienis.

Spaudos apžvalga su Audra Avižiūte. Portale LRT.lt šįryt skaitykite interviu su Latvijos ambasadoriumi.

Pasižvalgykime po Šveicarijos Alpės – Europoje aukščiausiai virš jūros lygio įrengtą geležinkelio stotį. 3 kilometrų ir 454 metrų aukštyje įsikūrusi Jungfraujocho geležinkelio stotis atidaryta 1912 metais. Inžinerijos žygdarbiu vadinamo pastato statybos truko 16 metų.

Kviečiame į dar vieną pažintį. Mūsų dėmesio centre – trafaretų menininkas, žinomas kaip Justinas Žožo. Kiekvienas iš jo darbų užtrunka nuo dviejų savaičių iki pusės metų, tad ar geram trafaretų menininkui užtenka tiesiog būti kantriam? Į pažintį kviečia kolegos.

Ką reikėtų žinoti apie apgamus? Kokios yra jų rūšys ir kada reikėtų susirūpinti ir apsilankyti pas specialistą? Apie tai pasakoja studijos viešnia – gydytoja dermatovenerologė Ramunė Jurčiukonytė.

Vietname surengtas pirmasis kačių šou – Hanojuje susirinko per 60 keturkojų su šeimininkais. Jos buvo vertinamos pagal išvaizdą, būklę ir bendravimą su šeimininkais, o geriausioji gavo 430 dolerių prizą.

Žiniasklaidą kiekvieną kartą iš naujo supurto naujienos apie girtas gimdyves – klausiame Vilniaus gimdymo namų direktorės Kornelijos Mačiulienės, kiek tokie atvejai dažni ir kas laukia girtos nėščiosios vaiko.

Kovo 11-osios Akto signatarų prisiminimai. Gediminas Šerkšnys sako, kad apsisprendus skelbti nepriklausomybę buvo svarstoma kiek Lietuva išsilaikys. Šerkšnys sako buvęs tarp optimistų – prognozavęs kad nepriklausomybė truks tris savaites. Dabar jis sako, kad sunku buvo įsivaizduoti, kad Lietuva taip pasikeis ir tiek pasieks per tris dešimtmečius.

Rusijoje gyvenanti senjorė paveikslus kuria iš butelių kamštelių: jau sukūrusi per 30 darbų, o juose dažniausiai vaizduojami pasakų personažai.

Dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ugnė Siparė.