Panorama. Koronavirusas pakišo koją ir Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui – atšaukiamos mėnesio trukmės gastrolės Kinijoje

Garsioje medžioklėje – garsios pavardės. Pirminiais duomenimis, Panevėžio rajone nugaišęs be motinos likęs stumbriukas yra Utenos rajono savivaldybės tarybos nario, „valstiečio“ Jono Slapšinsko sausio pradžioje nušautos stumbrės jauniklis, pirmadienį LRT.lt patvirtino aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Pasak jo, paaiškėjus šiai aplinkybei, aplinkosaugininkai turėtų perskaičiuoti J. Slapšinskui skirtą baudą. Dabar jam buvo liepta sumokėti 12,2 tūkst. eurų.

Klaida ištaisyta: aktorė V. Kuodytė apdovanota. Vasario 13 dieną prezidentūroje įteiktos 2019 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos. Dėl administracinės klaidos aktorė Viktorija Kuodytė į prezidentūrą nebuvo įleista. Todėl prezidentas Gitanas Nausėda aktorei premiją pirmadienį įteikė asmeniškai.

Į ligoninę atvežtas Kinijoje lankęsis alytiškis. Į Kauno klinikinę ligoninę pirmadienį iš Alytaus dėl pakilusios temperatūros atvežtas vyras, neseniai lankęsis Kinijoje. Kol kas jokių kitų simptomų, panašių į sukeliamus koronaviruso, nėra, tačiau medikai atliks visus reikiamus tyrimus.

Dėl koronaviruso – medicinos priemonių stygius. Koronavirusas brangina vienkartines medicinines priemones, o kai kurių rinkoje esą jau stinga. Poliklinikų vadovų teigimu, nuo viruso apsaugančių respiratorių didmenininkai netiekia, todėl neaišku, kaip pasirengti ekstremaliajai situacijai. O už paprastas medicinines kaukes tenka mokėti penkiskart daugiau nei prieš savaitę. Išaugusias kainas vardija ir privačiai dirbantys gydytojai, anot kurių, jei taip ir toliau, gali tekti branginti paslaugas.

Iš laivo Japonijoje evakuoti amerikiečiai. JAV pirmadienį evakavo savo piliečius iš „Diamond Princess“ kruizinio laivo Japonijoje. Mirčių nuo koronaviruso skaičiui išaugus iki 1 700, kitos šalys taip pat svarsto pasekti JAV pavyzdžiu. Lėktuvais evakuota daugiau nei 300 JAV piliečių. 14 iš jų diagnozuotas koronavirusas, praneša JAV valstybės departamentas.

Atšaukiamos gastrolės Kinijoje. Lietuvos nacionalinis dramos teatras praneša atšaukiantis mėnesio trukmės spektaklio „Lokis“, rež. L. Twarkowski, gastroles Kinijoje. Buvo numatyta, kad spektaklis aplankys penkis Kinijos miestus ir bus parodytas iš viso aštuonis kartus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dėl emigracijos – ES kompensacijos. Artėjant lemiamoms deryboms dėl būsimo Europos Sąjungos biudžeto, Briuselis pažadėjo skirstant lėšas atsižvelgti į Lietuvos gyventojų skaičiaus sumažėjimą, tačiau kol kas lieka neaišku, kiek tai leistų sušvelninti drastišką europinės paramos apkarpymą.

Vasario 16-ąją – Trispalvė arba Vytis. Nors įstatymas numato, kad per valstybines šventes privaloma kelti Trispalvę, vis daugiau gyventojų renkasi istorinę vėliavą su Vyčiu. Tokią buvo iškėlęs ir premjeras, kai kurie ministrai. Vidaus reikalų ministrė sako, kad istorinė vėliava jai labai brangi, sveikatos ministras Aurelijus Veryga tikino, per šventę tiesiog nebuvęs namuose. Buvęs Konstitucinio teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius sako, kad Vytis Trispalvės pakeisti negali.

ES pradės naują misiją prie Libijos krantų. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį pranešė susitarę, kad turi būti surengta nauja misija Viduržemio jūroje, siekiant užtikrinti, jog būtų laikomasi Jungtinių Tautų paskelbto draudimo tiekti ginkluotę Libijai, šiuo metu nuolat pažeidinėjamo.

E. Macrono pensijų reformą svarsto parlamentas. Prancūzijos parlamento žemieji rūmai pradeda svarstyti prezidento Emmanuelio Macrono siūlomą pensijų reformą. Procesas užtruks kelis mėnesius – galutinio sprendimo tikimasi tik vasarą. Pensijų reforma laikoma vienu didžiausiu iššūkių Macrono prezidentavimui. Siekis 42 pensijų planus pakeisti vieninga sistema sukėlė masinių protestų virtinę.

Po audros – potvynių pavojus. Jungtinėje Karalystėje siaučiant audrai Dennis sekmadienį mirė į upę įkritęs vyras, o kovojant su smarkiais potvyniais ir vėju į pagalbą pasitelkti kariai. Vyras įkrito į Tauėjaus upę pietų Velse, nurodė policijos pareigūnai.

Nota Rusijai – dėl parafino Kuršių nerijoje. Lietuvos diplomatai pirmadienį įteikė notą Rusijai dėl sausio pabaigoje Kuršių nerijoje rasto parafino. Kartu su šiuo dokumentu Maskvai perduotas ir atsakymas į sausio viduryje gautą notą dėl „Grigeo Klaipėda“ taršos į Kuršių marias.

Paroda „Jonas“. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje fotomenininkas Arūnas Kulikauskas pristato parodą „Jonas“, kurioje – Jono Meko portretai, akimirkos iš kasdienybės ir susitikimai su garsiais menininkais, politikais, visuomenės veikėjais. Daugiau kaip dešimtmetį su Jonu Meku dirbęs fotomenininkas sako, kad mokytojas jį įkvėpęs fiksuoti grožį.

M. K. Čiurlionio stipendijos. Pirmą kartą dviem jauniems kūrėjams įteikta Čiurlionio stipendija. Vilniaus Dailės bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijų studentams skirtos 5-kių tūkstančių eurų paskatos.

Ved. E. Bučelytė.