Laba diena, Lietuva. Stebėjimo kamerų diegimas miestuose: kada tai suteikia visuomenei saugumą, o kada – pažeidžia asmenų teises?

LRT laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas. Metų metus stebėdamas ne tik „Eurovizijos“ atlikėjus, bet ir visą konkursą, šiemet jis nori tikėti tuo, ką žada pasaulio reakcija išgirdus „On Fire“: vos per vieną naktį iš pranašautos 21-osios vietos Lietuva pakilo į 7-ąją.

Medikai sako, koronavirusas vienas vienkartines apsisaugojimo priemones, tokias, kaip paprastos medicininės kaukės, išbrangino, o kitų – vienkartinių antbačių, chalatų, pirštinių ir respiratorių, jau apskritai trūksta rinkoje. Sveikatos apsaugos viceministras ramina, kad visko yra ir rinkoje, ir rezerve, tiesa, iš jo priemonių gautų tik didžiausios gydymo įstaigos. Mažosios suka galvas, kaip nusipirkti tai, kas, anot jų, neparduodama ir tai, kas parduodama tris ar penkiskart brangiau.

Stebėjimo kamerų diegimas miestuose: kada tai suteikia visuomenei saugumą, o kada – pažeidžia asmenų teises? ES išreiškia nerimą dėl duomenų apsaugos, tačiau greičiausiai neuždraus taikyti veido atpažinimo technologijų. Apie tai pasakoja LRT užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas.

Signataras Saulius Šaltenis sako, kad, atkūrus nepriklausomybę, kiekviena išgyventa diena buvo tarsi „galingas tautos akumuliatorius“. Kovą dėl nepriklausomybės jis vadina tautos prisikėlimu ir revoliucija. Tiesa, apie šiandieną Šaltenis sako, jog dažnai nevertiname to, ką turime.

Studijoje viešintis LRT sporto žurnalistas Marius Andrijauskas aptaria karščiausias šio savaitgalio sporto naujienas ir tai, kas sporto pasaulyje laukia šią savaitę. Čikagoje baigėsi NBA lygos visų žvaigždžių savaitgalis, Europos šalyse paaiškėjo krepšinio taurių savininkai ir po ilgesnės pertraukos sugrįžta UEFA Čempionų lyga.

Garsioje medžioklėje – garsios ir pavardės. Šiandien paaiškėjo, jog daug klausimų keliančioje medžioklėje, sudominusioje teisėsaugą, ir kurios metu buvo nušauta stumbrė, dalyvavo įtakingi politikos ir verslo atstovai. Situaciją komentuoja Indrė Makaraitytė.

Politologo Lino Kojalos įžvalgose: Miuncheno saugumo konferencija su Emanuelio Macrono įžvalgomis, laukiančios derybos dėl ES biudžeto ir JAV rinkimų situacija.

Vasario 16-ąją mirusį poetą Kęstutį Navaką jo kolegos vadina išskirtine asmenybe, talentingu menininku, į atmintį stipriai įsirežusiu net tik savo kūryba, bet ir išskirtine išvaizda, poetiška laikysena. Paskutinėmis dienomis Kęstutis Navakas laiką leisdavo namuose ir dar prieš pat mirtį domėjosi savo naujos knygos leidyba. Iš spaustuvės knyga taip ir nepavartyta paties autoriaus keliaus į knygų mugę. Kęstučio Navako laidotuvės planuojamos trečiadienį, Kaune Petrašiūnų kapinėse.

Kauno klinikinėje ligoninėje per savaitę gimusios trys dvynukų poros jau netrukus keliaus namo, medikai ir tėveliai džiaugiasi, kad keturios mergaitės ir du berniukai jaučiasi puikiai.

Ved. Guoda Pečiulytė.