Pasaulio laikas. Po Airijos rinkimų – užuominos apie suvienijimą

Pasaulio laikas

2020.02.16 12:10

Pasaulio laikas. Po Airijos rinkimų – užuominos apie suvienijimą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Praėjusios savaitės Airijos rinkimus apžvalgininkai vadina istoriniais mat buvo sujauktas iki tol vyravęs dviejų partijų dominavimas. Valdančioje koalicijoje buvusi „Fianna Fail“ užsitikrino daugiausiai vietų, tačiau vos viena atsilieka kairiųjų nacionalistai „Sinn Fein“, o premjero partija lieka trečia. Prasidedant koalicinėms deryboms, netyla ir svarstymai ar su IRA ryšių turinti „Sinn Fein“ nesiims įgyvendinti Airijos ir Šiaurės Airijos suvienijimo planų. Dėl tokių idėjų prieš kelis dešimtmečius kilo didelių neramumų, kurie numalšinti pasirašius „didžiojo penktadienio“ susitarimą. Bet ir dėl jo ateities, po Brexito, kyla abejonių.

Filmas „Parazitas“, k-pop grupė BTS, margaspalvė kosmetika bei veido kaukės. Pietų Korėjos kultūra vakaruose šiuo metu išgyvena aukso amžių. O kaip tai šalies ekonomikos gerinimui naudoja politikai?

Sparčiai augant interneto vartotojų skaičiui, didėja ne tik elektros energijos, bet ir galingų duomenų centrų bei naujų prietaisų poreikis. Siekdamos mažinti poveikį aplinkai, technologijų įmonės, tokios kaip „Apple“, „Google“ ir „Microsoft“, kuria energiją taupančias technologijas. Taip pat duomenų centrus stato šaltesnio klimato šalyse, kad jiems vėsinti būtų sunaudojama kuo mažiau išteklių. Nors kai kurie aplinkosaugos aktyvistai mano, kad tai – rinkodaros strategija, specialistai ramina – jau dabar dalis technologijų padėjo sumažinti poveikį aplinkai.

Ved. Indrė Urbaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Savaitės užsienio įvykių apžvalga per 25 minutes - apie tai, kas svarbu, įdomu ar negirdėta. Pokalbiai su ekspertais, analizė, vertinimai ir žvilgsnis į svarbias, tačiau nepastebėtas temas.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio laikas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.