Žinios. Originalus būdas paminėti Vasario 16-ąją: po himno sveikuoliai nėrė į ledinį vandenį

Lietuva švenčia Vasario 16-ąją – prieš 102 m. paskelbta šalies nepriklausomybė. Sveikindamas su švente prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad privaloma užtikrinti vienodai prieinamą švietimą visiems vaikams.

Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, virdurdienį pakelta Vyčio kryžiaus ordino vėliava – tarpukariu generolo leitenanto Vlado Nagevičiaus sumanytoje ceremonijoje pagerbiami nepriklausomybės kovose žuvę kariai.

Švenčiant valstybės atkūrimo 102-ąsias metines, pavakare vilniečiai ir miesto svečiai jau kelerius metus kviečiami pabūti prie laužų, kurie prieš pusvalandį uždegti Gedimino prospekte. 30 simbolinių laužų liepsnoja nuo Katedros iki tautiškos giesmės kūrėjo Vinco Kudirkos aikštės.

Radviliškyje valstybės atkūrimo diena paminėta originaliai. Surengtos didžiausios Šiaurės Lietuvoje sveikuolių maudynės. Sugiedoję Lietuvos himną į ledinį vandenį paniro daugiau kaip 100 drąsuolių.

Kinija praneša, kad per parą naujų koronaviruso atvejų šalyje padidėjo 2009-iais, o tai reiškia, kad prieaugis jau tris dienas mažėja. Penkinas tikina, kad tai yra taikomų priemonių rezultatas.

Eidamas 56-uosius metus mirė poetas, eseistas, literatūros kritikas, vertėjas Kęstutis Navakas. K. Navako kūryba įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija.

Sportas. Čikagoje prasidėjo NBA Visų žvaigždžių savaitgalio linksmybės. Įgūdžių iššūkio konkurse sėkmingai pasirodė Domantas Sabonis.

Trečią sezoną iš eilės Karaliaus Mindaugo Taurės bronzą iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“.

Iš Europos čempionato Romoje sugrįžusi imtynininkė Danutė Domikaitytė sveikinimus ir gėles priėmė ne tik dėl istorinio Lietuvai bronzos medalio, bet ir 25-ojo gimtadienio proga.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau