Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Vienatvę mėgstantis Gabrielius Liaudanskas: gerbiu žmones, ne jų pareigas

„Depresiją“ prisiminęs Svaras: esu introvertas – nelabai mėgstu žmones. Vasario 15-ąją LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Vyras papasakos apie gyvenime jį lydintį vienatvės poreikį, grupės „Depresija“ ištakas, visuomenininko apibrėžimą ir kitus įdomius dalykus. O po pokalbio Svarui – ir laidos vedėjo vaidmuo!

Gerūta Griniūtė rekomenduoja: nuo „Žalčių karalienės“ iki Nicko Cave'o lyrikos ir protą jaukiančio „Mėnulio“. LRT radijo ir televizijos laidų vedėja Gerūta Griniūtė ir muzika – tai lyg neatsiejama visuma tiems, kas jos nepažįsta. Pasirodo, ji ne ką mažiau mėgsta savo laiką leisti žiūrėdama kino filmus ir skaitydama knygas. Siužete – G. Griniūtės rekomendacijos.

Vasario 16-osios detektyvai: nuo Lietuvą kaizeriui pavesti norėjusių vokiečių iki dviveidžių bolševikų. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – LRT TELEVIZIJOS laidos „Istorijos detektyvai“ vedėjas, žurnalistas, istorikas Virginijus Savukynas. Jokia paslaptis, kad svečio kišenės – visada pilnos įdomiausių istorijų. Šįkart – apie 1918-ųjų vasario 16-ąją. Pasiklausykite.

Ne tik žaidimams, bet ir patriotiškumo pamokoms: panevėžietė lėles rengia tautiniais drabužiais. Panevėžietės kurtos lėlės matuojasi tautinius drabužius. Tokias lėles Rasa Grigienė sukūrė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Kūrėja, siuvanti tik autentika paremtus kostiumus, tikisi atkreipti dėmesį į etnografinius regionus ir jų tradicijas. Šias kurtas lėles itin pamėgo ir tautiečiai, gyvenantys svetur.

„Galva su daug minčių“: pasiblaškyti po ją kviečia Šiuolaikinio meno centras. Šiuolaikiniame meno centre – nauja paroda „Galva su daug minčių“. Plačiau pastarąja LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ domisi reporterė Gabrielė Kloniūnaitė. Parodos kuratorė Neringa Bumblienė prasitaria, kad parodoje dalyvauja virš 50 menininkų iš įvairiausių pasaulio kampelių. Apie „Galvą su daug minčių“ pasakoja ir parodos architektas Povilas Marozas bei menininkė Ieva Tarėjava.

Ne voratinkliai, o šluota, šlepetės ir šiukšlių maišai: Indonezijoje – žemiški Žmogaus-voro žygdarbiai. Galią bei žinomumą seka ir atsakomybė. Net jei tai ir filmo herojus. Šio reportažo pagrindinis veikėjas naudoja filmo herojaus vardą dėl kilnaus tikslo – aplinkos švarinimo. Žmogus-voras Indonezijoje atlieka, rodos, žemiškus žygdarbius – renka šiukšles.

Kaunas skelbia paiešką: bandys atrasti laikinajai sostinei būdingą patiekalą. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – virtuvės šefas Tomas Ragauskas ir Kauno miesto savivaldybės atstovė Aušrinė Vaščėgaitė. Jie pasakoja apie laikinosios sostinės užmojį – atrasti miestui būdingą patiekalą. Studijos svečiai tikisi, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti Lietuvos miestai.

Gediminas Kulikauskas: kuo labiau giliniesi į smetoninę Lietuvą, tuo daugiau sąsajų matai su šiandiena. Metas skaitiniams! LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje vieši knygos „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“ autorius Gediminas Kulikauskas. Jis sako: „Kuo labiau giliniesi į smetoninę Lietuvą, tuo daugiau sąsajų matai su šiomis dienomis“.

Martyno Mažvydo bibliotekoje – manoma, pirmosios lietuvių fotografės paroda: susipažinkite su Paulina Mongirdaite. Dar vienas reportažas – LRT TELEVIZIJOS reporterė Gabrielė Kloniūnaitė laidos „Labas rytas, Lietuva“ metu lankosi fotografės Paulinos Mongirdaitės parodoje, vykstančioje Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Plačiau pasakoja parodos kuratorė Gerda Paliušytė ir dizainerė Kotryna Abromaitytė.

Akvilė Kavaliauskaitė pristato knygą „Kūnai“: žurnalistė tiek nardė tarp žmonių, tiek ieškojo vienatvės. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – žurnalistė Akvilė Kavaliauskaitė. Ji pristato naują knygą „Kūnai“. Autorė prasitaria, kad rašydama šį kūrinį stengėsi varijuoti tarp kūrybinių metodų: tiek nardė tarp žmonių ir pastaruosius analizavo, tiek ieškojo vienatvės.

Ved. Ugnė Siparė ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras.