Panorama. Istorinė teisybė atstatyta: disidentui Antanui Terleckui – Vilniaus universiteto simbolinis diplomas, kurį kadaise iš rankų išplėšė sovietai

92-ąjį gimtadienį atšventęs disidentas, Lietuvos Laisvės Lygos įkūrėjas Antanas Terleckas sulaukė dovanos iš Vilniaus universiteto. A. Terleckui įteiktas simbolinis diplomas. Jis buvo įstojęs į Istorijos-filologijos fakulteto neakivaizdinį skyrių, bet dėl politiškai neįtikusio diplominio darbo studijų baigti jam neleista.

Lietuvos ypatingasis archyvas rado dar vieną originalų Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio tarybos Nepriklausomybės deklaracijos egzempliorių – apygardų vadai jį sukūrė ir pasirašė vasario 16-ąją.

Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris apkaltino JAV, Kiniją ir Rusiją keliant nepasitikėjimo ir nesaugumo atmosferą savo „didžiųjų valstybių konkurencija“, kuri gali pasibaigti ir naujomis branduolinio ginklavimosi varžybomis.

Artėjant Seimo rinkimams subruzdo neparlamentinės partijos – vienos ieško sąjungininkų, kitos keičia pavadinimus ar vadovus, vienas po kito kuriasi ir nauji politiniai dariniai. Ir nors sociologų žiniomis net 40 procentų rinkėjų, pagal gyventojų apklausas, dar nežino, už ką balsuos, didelės sėkmės naujokams nežada nei politologai, nei sociologai.

Sveikatos apsaugos ministerija planuoja centralizuoti greitosios medicinos pagalbos sistemą – esą dabar, veikiant beveik 50 įstaigų, jų darbo negalima tinkamai organizuoti – skiriasi darbuotojų atlyginimai, o paslaugos „nedengia“ maždaug penkių procentų šalies teritorijos. Profsąjungos sutinka, kad reformos reikia, tačiau reikia jai pasirengti. Ministras planuoja, kad įstatymai bus priimti jau Seimo pavasario sesijoje.

Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje užterštose rajono teritorijose bus sunaikinta apie 100 gyvulių, per 200 naminių paukščių.

Kinijos prezidentas pripažino, kad koronaviruso protrūkis tapo dideliu išbandymu valdžiai ir visai komunistinei sistemai.

Baltarusijos parlamentas teigia svarstysiantis įstatymo projektą, kuris pakeistų šalies simbolius. Siūlymas neliečia himno, vėliavos ir kelių kitų simbolių, bet siūlomame naujame herbe yra itin subtilus pokytis.

Donaldas Trumpas pareiškė, kad turi teisę kištis į baudžiamąsias bylas, nors net sąjungininkai jį prašo vengti spaudimo teisingumui.

Skurstančius šalies gyventojus pasiekė parama maistu. Pirmasis šių metų davinys kuklesnis nei pernai gruodį. Trumpesnė ir davinius atsiimančiųjų eilė. Mat padidėjus minimaliam atlyginimui ir pensijoms, daliai žmonių tokia parama nebepriklauso. Tačiau maisto dalytojai sako, kad skurdas nesumažėjo.

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas paskelbė kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

Savaitgalį Klaipėda kviečia į šeštąjį šviesų festivalį. Lankytojų laukia trys dešimtys lietuvių ir užsienio menininkų kurtų šviesos projektų.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau