Laba diena, Lietuva. Biskvitinė šalies vėliava pretenduoja tapti rekordininke – ji driekiasi penkis metrus

LRT TELEVIZIJA

2020.02.14 15:51

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis trečiadienį pranešė, kad šalies vadovas atsisakė skirti premjero patarėją Luką Savicką ekonomikos ir inovacijų ministru. Šis sprendimas tikriausiai dar labiau padidins įtampą tarp valdančiųjų ir Prezidentūros, nesutariančių dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ateities poste. Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – MRU politologė Rima Urbonaitė.

Lietuvos ypatingasis archyvas rado dar vieną originalų Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos Nepriklausomybės deklaracijos egzempliorių. Apygardų vadai jį sukūrė ir pasirašė 1949-ųjų vasario 16 dieną. Kartu su Deklaracija į archyvą pateko dar 4 tūkst. laisvės kovotojų dokumentų. Įdomiausia, kad jie, dar sovietmečiu buvo surinkti iš KGB bylų ir paslėpti, o rasti – netyčia. Dokumento istoriją pasakoja Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriaus pavaduotojas Kęstas Remeika.

Vasario 14-ąją pasaulyje švenčiama Valentino diena, kuri dosnumo pareikalaus ir iš lietuvių. Šią dieną prekybos tinklai pasitinka pailgėjusiomis eilėmis bei nuo prekystalių šluojamais populiariausiais šventės produktais: saldumynais, vynu, prezervatyvais ir gėlėmis. Apie meilės dienos išlaidas – žurnalistas Mindaugas Aušra.

Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, minėdami 100-ąsias Lietuvos atkūrimo metines, sugalvojo šią datą paminėti giedodami himną. Tiesa, prie ministerijos rengiamos akcijos prisijungė ir kitos įstaigos.

Artėjant Kovo 11-osios trisdešimtmečiui, LRT siūlo susitikimus su signatarais. Šįkart – Rimvydas Survila, kuris sako, kad prieš tris dešimtmečius ne Lietuva prašėsi išeiti iš Sovietų Sąjungos, o buvo reikalavimas, kad sovietai išeitų iš Lietuvos, paverstos kalėjimu.

Kaip gyventi, kai sutrinka elektroninės bankininkystės paslaugos? Penktadienio naktį sutriko „Swedbank“ internetinės bankininkystės veikla, o štai „SEB“ bankas informuoja, kad savaitgalį geriau turėti grynųjų – mat ir čia numatomi trikdžiai.

Po „Brexito“ – nauja Jungtinės Karalystės imigracijos politika. Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje viešintis užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius atskleidžia: „Tokia teisybė, tačiau Britanija siunčia žinutę pasauliui – nuo šiol šalyje laukiami patys gabiausieji ir protingiausieji. Dabar Jungtinė Karalystė vadovausis vadinamųjų dviejų taškų imigracijos politika.“ Kokia ji? Plačiau – reportaže.

Artėjant valstybės atkūrimo dienai, Šiaulių konditeriai visą šalį bando nustebinti rekordinio dydžio Lietuvos vėliava. Ji nepaprasta – penkių metrų ilgio biskvitinę trispalvę galima valgyti. Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė viliasi, jog ši biskvitinė vėliava taps nauju įstaigos rekordu.

Istorinės prezidentūros istorikė Ingrida Jakubavičienė sako, kad tarpukariu vasario 16-oji buvo svarbiausia iš valstybinių švenčių ir ją iškilmingai šventė ne tik šalies vadovai, bet ir miestiečiai, kėlę trispalves balkonuose ir aktyviai dalyvavę renginiuose. Apie šventės tradicijas tarpukario Kaune – Jūratė Anilionytė

Šiaulietis tautodailininkas Saulius Tamulis Lietuvoje gerai žinomas kaip unikalių Užgavėnių kaukių drožėjas. Tačiau ne ką mažiau garsi ir jo augintinė papūga Albinas. Pilkoji Afrikos papūga geba ne tik atkartoti šimtus įvairiausių žodžių, bet ir traukti patriotines dainas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau