„Ryto allegro“. Kada turėsime knygų muziejų?

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Saulius Šaltenis, prozininkas, dramaturgas, kino scenaristas, atsiimti reikšmingo apdovanojimo atvyko pasirodžius naujausiai jo knygai „Geležiniai gyvatės kiaušiniai“ („Tyto alba“). Šis romanas – tai žvilgsnis į „laisvės skersvėjį“, į tris pastaruosius dešimtmečius siekiančią istoriją.

Savaitraštis „Šiaurės Atėnai“ švenčia 30-ąjį gimtadienį. Apie šio leidinio istorinę misiją ir pokyčius, keičiantis laikui, pasakoja Alma Valantinienė.

Kultūra spaudos puslapiuose.

Lukiškių kalėjime įvyko tarptautinis forumas „Lukiškių kalėjimo vizija. Galimybės ir iššūkiai“. Kaip įveiklinti Lukiškių kompleksą, pasinaudojant kitų šalių panašių objektų įveiklinimo patirtimi, domisi Austėja Kuskienė.

Lietuvoje kol kas knygų muzijaus neturime, bet jau kuriame. Apie Lietuvos knygos ir mokslo minties muziejų „Bibliopolį“, kuris įsikurs restauruotuose Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos rūmuose, pokalbis su jo vedėja dr. Alma Braziūniene.

Klaipėdoje prasideda 6-asis Šviesų festivalis, kuris savo projektus išskleis ir kitose pajūrio vietose, ne vien uostamiestyje. Apie 6-ąjį Klaipėdos šviesų festivalį pasakoja Česlovas Burba.

Ved. Laima Ragėnienė.