Kultūros diena. Savivokos klausimai šokio spektaklyje „Bekūniai“: koks mūsų santykis su pasauliu?

Šįvakar „Kultūros dienoje“:

Ar dažnai susimąstome ne tik apie save, savo kūną, bet ir apie kitus? Koks mūsų santykis su aplinkiniais ir pasauliu? Šie, atrodytų, paprasti, tačiau visada aktualūs klausimai neduoda ramybės kiekvienam šiuolaikiniam žmogui. Apie tai kalba ir naujoji šokio teatro „Aura“ premjera „Bekūniai“.

Pokalbis studijoje. Pasaulinės radijo dienos proga laidoje vieši LRT RADIJO žurnalistė, LRT RADIJO laidų „Vienkartinė planeta“ ir „Radijo dokumentika“ autorė Vaida Pilibaitytė.

Vilniuje prasidėjo 21-asis nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas, kuriame dalyvauja moksleiviai – nuo mažiausių iki abiturientų. Pasak organizatorių, nuoširdaus muzikavimo dvasia, naujos pažinties su talentais džiaugsmas suteikia šiam sambūriui reto kūrybiškumo aurą.

Klaipėdoje prieš keletą metų startavo, o dabar jau įsibėgėjo unikalus projektas, sujungiantis mokyklas ir miesto kultūros įstaigas. Kultūrinių kompetencijų ugdymo modelio programa yra interaktyvi mokymo patirtis, kai moksleiviai, žaisdami ekspozicijų salėse, gilina ir įtvirtina mokyklines žinias. Šiandien keliausime į Klaipėdoje įsikūrusią Domšaičio galeriją ir drauge su penktokais patirsime integruotą lietuvių kalbos pamoką.

Pabaigai – žinia iš užsienio. Londone, Grinvičo galerijoje, galima išvysti spalvingą instaliaciją, pavadintą „Laiko pjūviai”. Jos autorė Emmanuelle Moureaux sako nebijanti, kad dėl spalvingumo instaliacija taps itin populiari socialiniuose tinkluose ir taip neteks meninės vertės. Menininkei svarbiausia kad tie, kurie instaliacijos negali išvysti gyvai, pamatytų ją nors iš nuotraukų. Instaliacija „Laiko pjūviai“ – vienas iš menininkės kūrinių serijos „100 spalvų” projektų.