Laba diena, Lietuva. Tarptautinę teisę pažeidinėjanti Rusija – NATO vienybės išbandymas: kokį atsaką ruošia Aljansas?

Koronaviruso grėsmė. Japonijoje mirė pirmas asmuo, kuriam buvo diagnozuotas koronavirusas, tačiau neaišku, ar mirtį tikrai lėmė ši liga, ketvirtadienį pranešė šalies sveikatos ministras. Studijoje – Visuomenės sveikatos centro atstovė Ginreta Megelinskienė.

Prekyba užteršta mėsa. VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius spaudos konferencijoje teigė, kad naujausi tyrimai rodo, kad šiuo metu „Maximos“ prekybos lentynose esanti mėsa yra tinkama vartoti. Už pažeidimus „Maximai“ ir „Biovelai“ gresia bauda nuo 144 iki 24 000 eurų.

Knygu mugė – jau po savaitės. Dvidešimtmetis jau praeityje, o 2020 metus Vilniaus knygų mugė pasitinka Jono Meko mintimi: „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Vasario 20–23 dienomis mugė taps nekasdienių susitikimų, pokalbių, nuomonių, nesibaigiančių atradimų vieta. Detaliau apie Vilniaus knygų mugės programą papasakos Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai. Signataras, Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pavaduotojas Česlovas Stankevičius sako, kad Kovo 11-oji Lietuvai atvėrė pasaulį. Būtent jis tuomet Aukščiausiosios Tarybos deputatams pristatinėjo svarbiausius dokumentus. Stankevičiaus teigimu, morališkai nepriklausomybei buvo visi pasiruošę, tačiau nebuvo vieno scenarijaus, kaip viskas bus.

Pavasarinė paukščių migracija. Į Lietuvą pradėjus grįžti paukščiams, ornitologai įspėja dėl paukščių gripo grėsmės. Ornitologai sako, kad šiemet sparnuotieji grįžta mažiausiai 3 savaitėm anksčiau, o kai kurie paukščiai apskritai nebuvo išskridę. Situaciją komentuoja Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys.

NATO atsakas į Rusijos grėsmę. Tarptautinę teisę pažeidinėjanti Rusija – NATO vienybės išbandymas: kokį atsaką ruošia Aljansas? Į klausimą atsako LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas.

Ved. D. Jursevičius.