Labas rytas, Lietuva I d. Filmo „Kalbėk, aš klausau: benamio istorija“ autoriai aiškinasi, kas lemia, kad žmonės atsiduria gatvėje

Vasario 13-oji, ketvirtadienis.

Spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi, kuris apžvelgia naujausias ir įdomiausias publikacijas. Portale LRT.lt skaitykite interviu su Donatu Motiejūnu.

Ekskursija po Adomo Mickevičiaus biblioteką, kuri mini 70-ąjį savo gyvavimo metų jubiliejų. Pasidairykime po Trakų gatvėje Vilniuje įsikūrusį pastatą, kurį verta aplankyti ne tik panūdus paskaityti.

„Mūzų“ skiltyje – pažintis su menininkų pora, kuri niekur neskuba ir renkasi tikrumą. Skulptoriai, pasivadinę žemaitiškai – „Abodu“, kuria iš bronzos ir tikina, kad ši medžiaga atspindi jų žemaitišką būdą. Susipažinkime.

Šiandien – britų dainininko Robbie Williamso gimtadienis. Jo karjera prasidėjo 1990 metais, vaikinų grupėje „Take That", palikęs grupę jis pradėjo solo karjerą su George Michael sukurtu sInglu „Freedom“. Lūžiu atlikėjo solinėje karjeroje tapo daina „Angels“. Ji išpopuliarino Williamsą ne tik Europoje, bet ir Azijoje. Dainininkas pateko į Gineso rekordų knygą kai per vieną dieną pardavė daugiau nei pusantro milijono bilietų į savo 2006 metų pasaulinį turą. Jis taip pat yra gavęs daugybę apdovanojimų, 2002 m. tapo geriausiu britų atlikėju, 2004-aisiais įtrauktas į Jungtinės Karalystės Muzikos šlovės alėją, o pasirašęs rekordinį 80 mln. svarų sterlingų kontraktą su EMI įrašų kompanija Robbie Williams buvo tapęs brangiausiu britų dainininku.

Studijoje – LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė, kuri papasakos ne tik, kokiam orui ruoštis Vasario 16-ąją rengiantis į valstybingumui skirtus renginius, bet ir kokia diena buvo 1918-aisiais.

Rio de Žaneire įsibėgėjo pasiruošimo darbai didžiausiam pasaulyje karnavalui, kuri prasidės jau vasario 21-ąją.

Signataras, Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pavaduotojas Česlovas Stankevičius sako, kad Kovo 11-oji Lietuvai atvėrė pasaulį. Būtent jis tuomet Aukščiausiosios Tarybos deputatams pristatinėjo svarbiausius dokumentus. Stankevičiaus teigimu, morališkai nepriklausomybei buvo visi pasiruošę, tačiau nebuvo vieno scenarijaus, kaip viskas bus.

Dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.